Bologna lepsza od Napoli, grali Polacy

Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski fot. Grzegorz Wajda

Gracze Bologny wygrali u siebie z Napoli 3:2. Warto dodać, że Skorupski (Bologna), Zieliński i Milik (Napoli) rozegrali po 90 minut dla swoich ekip.

Piłkarze gości mogli objąć prowadzenie już w ósmej minucie, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Verdi.

Kilka minut potem na uderzenie zdecydował się Insigne. Jego próba okazała się jednak nieznacznie niecelna.

W 32. minucie blisko byli gospodarze. Bramkarz Napoli poradził sobie jednak z uderzeniem Lyanco. Kilka minut potem dobrej sytuacji nie wykorzystał Orsolini.

Gospodarze dopięli swego w 43. minucie. Gola zdobył Santander. Do przerwy było natomiast 2:0, ponieważ chwilę później na listę strzelców wpisał się także Dzemaili.

Po zmianie stron bardzo aktywny był Milik. Najpierw jednak musiał uznać wyższość Skorupskiego, a potem uderzył obok bramki.

Ataki gości przyniosły jednak skutek. Gracze Napoli zdobyli gola kontaktowego w 57. minucie po trafieniu Ghoulama.

W 66. minucie mogło być już 2:2, ale nieco precyzji zabrakło Milikowi w akcji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Goście wyrównali w 77. minucie po bramce Mertensa.

W 85. minucie z dystansu huknął Zieliński, ale piłka odbiła się tylko od słupka.

Ostatecznie wynik tego spotkania jeszcze raz uległ zmianie po bramce Santandera i skończyło się na 3:2.

Finalnie gracze Bologny zdobyli 44 punkty (w tym momencie dziesiąte miejsce). Goście już jakiś czas temu zapewnili sobie wicemistrzostwo (79 oczek).

Bologna – Napoli 3:2 (2:0)

1:0 Santander 43′
2:0 Dzemaili 45′
2:1 Ghoulam 57′
2:2 Mertens 77′
3:2 Santander 88′