Boca Juniors złożyło zapytanie ws. Icardiego

Kibice Interu
Kibice Interu fot. Sport pictures.eu

Prezydent Boca Juniors w osobie Daniela Angeliciego potwierdził medialne doniesienia, że klub z Argentyny wyraził chęć pozyskania Mauro Icardiego z Interu Mediolan, wyrażając zapytanie o sytuacje zawodnika w klubie. Wiadomo, że Argentyńczyk nie znajduje się w planach klubu na nowy sezon.

Czytaj dalej…

– Wiem, że Nicolas Burdisso (dyrektor sportowy Boca) rozmawiał z Javierem Zanettim (wiceprezydentem Interu), pytając o sytuację Icardiego – powiedział Angelici w wywiadzie dla Radio Cooperativa.

– Kto pyta nie błądzi, a pytanie nic nie kosztuje – dodał sternik klubu z Ameryki Południowej.

W ostatnim czasie Icardi łączony był z takimi klubami jak SSC Napoli, AS Roma, Manchester United, czy Paris Saint-Germain. Sam zawodnik nie ukrywa natomiast, że chciałby tego lata dołączyć do Juventusu FC.

Biorąc jednak pod uwagę, że finalizowany jest temat wymiany zawodników między klubem z Old Trafford a mistrzami Włoch, polegający na tym, że do Man Utd ma się udać Paulo Dybala, w przeciwnym kierunku Romelu Lukaku, to mało prawdopodobny wydaje się scenariusz, że do Juve trafi Argentyńczyk Icardi.

W związku z powyższym niewykluczone, że były kapitan Nerazzurrich trafi na wypożyczenie do jednej z ekip z Argentyny.

Warto zaznaczyć, że zawodnik nigdy nie grał w swoim ojczystym kraju na poziomie klubowym, bo już w 2008 roku trafił do akademii piłkarskiej FC Barcelony. Z kolei w 2011 roku dołączył do UC Sampdorii, a od 2013 roku broni barw Interu, do którego trafił za 13 milionów euro.

Icardi w szeregach teamu z Lombardii wystąpił w 2019 spotkaniach, notując 124 gole.

Komentarze