Błękitne niebo nad Italią: przegląd prasy przed startem Euro

Euro 2021: Stadion Olimpijski w Rzymie
Euro 2021: Stadion Olimpijski w Rzymie fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch zmierzy się w piątkowy wieczór pierwszym spotkaniu Mistrzostw Euro z Turcją. W związku z tym na Półwyspie Apenińskim panuje gorączka Euro. Poniżej przedstawiamy przegląd włoskiej prasy w dniu inauguracyjnego spotkaniu turnieju.

  • Reprezentacja Włoch spotkanie z Turcja zaczyna Mistrzostwa Europy
  • Squadra Azzurra rozegra mecz na ważnym turnieju po raz pierwszy od pięciu lat
  • Przedstawiamy pierwsze strony włoskich gazet sportowych w dniu inauguracyjnego spotkania Euro

Reprezentacja Włoch zaczyna Euro

Reprezentacja Włoch rozegra dzisiaj wieczorem pierwszy mecz na dużej międzynarodowej imprezie piłkarskiej od pięciu lat. Squadra Azzurra nie zakwalifikowała się na turniej w Rosji, za co obwiniany był przede wszystkim Giampiero Ventura. Pod batutą Roberto Manciniego włoska drużyna jednak się odrodziła i dzisiaj jest uważana za jednego z pretendentów do końcowego triumfu.

La Gazzetta dello Sport na swoje tytułowej stronie opublikowała treść: “Wszyscy jesteśmy Błękitni”, co jest nawiązaniem do meczu otwarcia Euro w Rzymie, w którym reprezentacja Włoch zmierzy się z drużyną Senola Gunesa. Gra Squadra Azzurra ma być oparta przede wszystkim na Jorginho i Lorenzo Insigne. Najpopularniejszy włoski dziennik sportowy jednocześnie wskazuje, że absolutnym faworytem do końcowego triumfu jest reprezentacja Francji na czele z Kylianem Mbappe.

Tuttosport na swojej “jedynce” umieściło zdjęcie z wizerunkiem piłkarzy reprezentacji Włoch świętujących strzelonego gola. Widnieją na nim między innymi Giorgio Chiellini, ale również Lorenzo Insigne, Nicolo Barella, Emerson Palmieri. Dziennikarze dziennika z Turynu zaznaczyli też, że na trybunach będzie mogło pojawić się mniej więcej 15 tysięcy widzów.

Corriere dello Sport grzmi natomiast na pierwszej stronie hasłem: “Odsłaniamy maski”. Jednocześnie zdaniem dziennika z Rzymu reprezentacja Włoch ma pokazać boju z drużyną znad Bosforu, jakie jest jej prawdziwe oblicze.

Czytaj więcej: Turcja – Włochy. Mecz otwarcia Euro 2021: kursy bukmacherskie

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. czerwca 2021 20:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze