Serie A
Serie A

Bitwa o siódme miejsce dla Torino

W pierwszym niedzielnym starciu ostatniej kolejki sezonu Serie A, Torino pokonało przed własną publicznością Lazio 3:1 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Falque, Lukić i De Silvestri, a po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Immobile. Podopieczni Waltera Mazzarriego zapewnili sobie tym samym siódme miejsce na koniec ligowej kampanii.

Na trzy zmiany po porażce z Empoli zdecydował się opiekun Torino, Walter Mazzarri – miejsca Morettiego, Rincona i Berenguera zajęli Bremer, Lukić oraz Falque. Czterech zawodników wymienił za to Simone Inzaghi – zamiast Guerrieriego, Luiza Felipe, Lucasa Leivy i Correi mogliśmy oglądać Radu, Jordao, Proto oraz Cataldiego.

Niewiele działo się w pierwszej połowie pierwszego niedzielnego meczu 38. kolejki Serie A – częściej atakowali gospodarze, którzy oddali jedyne celne uderzenie w tej połowie, ale z próbą Ainy bez większych problemów poradził sobie Proto. W końcówce okazję miał jeszcze Lukić, ale nieznacznie się pomylił.

Turyńczycy doskonale rozpoczęli drugą połowę i niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry, prowadzili już 2:0 – najpierw, po dalekim wyrzucie piłki z autu przez Ainę, futbolówkę do siatki skierował Falque, a dwie minuty później, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Lukić.

Po lekkim wstrząsie, rzymianie próbowali wrócić do gry w kolejnych minutach – w 61. minucie strzał Durmisiego wybronił jeszcze Sirigu, ale pięć minut później, po asyście Parolo, gola kontaktowego zdobył Immobile. W 74. minucie Immobile był nawet bliski doprowadzenia do wyrównania, ale uderzenie byłego piłkarza m.in. właśnie Torino, przeleciało obok słupka.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni trenera Mazzarriego przypieczętowali jednak zwycięstwo – strzał Zazy odbił jeszcze Proto, ale przy dobitce De Silvestriego był już bezradny. Torino zakończyło tym samym sezon na siódmej lokacie, tuż przed dzisiejszym rywalem, Lazio.

Torino FC – S.S. Lazio 3:1 (0:0)

1:0 Falque 51′