Biancolesti z pełną pulą, grał Teodorczyk

Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk fot. Grzegorz Wajda

Lazio Rzym pokonało Udinese Calcio w zaległym meczu 25. kolejki Serie A. Z ławki rezerwowych w drugiej połowie na boisku zameldował się Łukasz Teodorczyk. Reprezentant Polski jednak niczym specjalnym się nie wyróżnił, oddając dwa niecelne strzały.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc za wszelką cenę wrócić na zwycięski szlak po trzech meczach bez wygranej i ostatniej porażce z AC Milanem. Tymczasem zawodnicy gości mieli zamiar oddalić od siebie widmo spadku z ligi, mając 32 punkty na koncie.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji rzymianie zadali swoim rywalom dwa ciosu, ustawiając losy rywalizacji. Wynik meczu otworzył w 21. minucie Felipe Caicedo, który wykorzystał podanie od Ciro Immobile i uderzeniem z lewej nogi skierował piłkę do siatki.

Podopieczni Igora Tudora nie zdołali się jeszcze otrząsnąć po stracie pierwszej bramki, a przegrywali już 0:2. Autorem drugiego trafienia był Sandro, od którego futbolówka odbiła się po strzale Sergeja Milinkovicia-Savicia. Tym samym Lazio zrobił milowy krok w kierunku swojego 15. zwycięstwa w sezonie.

Po zmianie stron Udinese miało okazję na gola kontaktowego, gdy sędzia podyktował rzut karny. Stałego fragmentu gry nie wykorzystał jednak Rodrigo de Paul. Ostatecznie do końca zawodów wynik już się nie zmienił i rzymianie wygrali swoje spotkanie 2:0.

Lazio Rzym – Udinese Calcio 2:0 (2:0)

1:0 Caicedo 21′
2:0 Sandro 24′ (sam.)