Bezkrólewie w Genui, przerwana znakomita seria Sampdorii

Bartosz Bereszyński
Bartosz Bereszyński fot. PressFocus

Niedzielne derby w ramach włoskiej Serie A bez triumfatora! Gracze Sampdorii Genua zremisowali bowiem z Genoą CFC 1:1 (1:1). Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Jankto, ale szybko wyrównał Scamacca. Tym samym gospodarze po trzech kolejnych wiktoriach stracili punkty. Warto dodać, że Bereszyński rozegrał całe spotkanie w szeregach Sampdorii Genua.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Derby Genui lepiej rozpoczęły się dla gospodarzy. W 23. minucie pięknie zza pola karnego przymierzył Jankto, który otworzył wynik niedzielnej potyczki na Stadio Luigi Ferraris.

Na odpowiedź ze strony gości nie trzeba było zbyt długo czekać. W 28. minucie Scamacca otrzymał podanie od Leragera i strzałem z pierwszej piłki pokonał Audero.

Dziesięć minut potem podopieczni Marana mogli nawet objąć prowadzenie w tej konfrontacji. W ostatniej chwili próba Rovelli została jednak zablokowana przez jednego z defensorów Sampdorii Genua.

W 72. minucie zakotłowało się w polu karnym gości. Blisko był Keita, ale ostatecznie zabrakło mu trochę dokładności… Sześć minut potem ponownie próbował Keita. Tym razem uderzył celnie, lecz Perin był na posterunku. Cały czas mieliśmy zatem bramkowy remis w Derbach Genui.

Więcej goli już nie padło i oba kluby zdobyły po jednym oczku. W tym momencie podopieczni Ranieriego są na ósmej lokacie. Rywale okupują zaś 15. miejsce.