Bezbramkowy remis w Weronie

Paweł Dawidowicz
Paweł Dawidowicz fot. Grzegorz Wajda

Rywalizacja na Stadio Marc’Antonio Bentegodi zakończyła zmagania 4. kolejki Serie A. W dzisiejszym spotkaniu nie zobaczyliśmy bramek. Na zwycięstwo bardziej zasłużyli gospodarze, którzy dyktowali warunki gry, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki i w konsekwencji obie ekipy podzieliły się punktami.

Czytaj dalej…

Gialloblu już od pierwszych minut premierowej odsłony wyglądali zdecydowanie lepiej w ofensywie. Goście ograniczyli się do szukania swoich szans w stałych fragmentach gry oraz kontratakach. Hellas co chwilę konstruował groźne akcje, mogące zmienić wynik w tym spotkaniu. W bramce Genoi świetnie spisywał się Perin. Włoch od samego początku miał pełne ręce roboty. Tuż przed przerwą doskonała sytuację do objęcia prowadzenia zmarnował Andrea Favilli (Verona). Włoch oddał strzał głową z bliskiej odległości, ale golkiper Rossoblu doskonale wybronił jego uderzenie.

W drugiej odsłonie Genoa nie istniała. Goście byli skazani na bronienie dostępu do bramki i trzeba przyznać wychodziło im to nie najgorzej. Z każdą upływającą minutą wśród piłkarzy Hellas widoczna była irytacja. Gospodarze robili co mogli, aby zakończyć dzisiejsze zawody wygarną. Niestety Perin był na posterunku i tylko dzięki niemu Rossoblu mogą cieszyć się punktu zdobytego w delegacji.

Komentarze