Bezbramkowy remis na start środowych meczów Serie A

Diego Godin
Diego Godin Pressfocus

Cagliari bezbramkowo zremisowało z Fiorentiną w pierwszym środowym meczu 36. kolejki Serie A. W spotkaniu obejrzeliśmy tylko jeden celny strzał, dlatego trudno było o gole. Na drugą połowę nie wyszedł Bartłomiej Drągowski, który został zmieniony przez Terracciano.

W pierwszej połowie nieco lepiej radzili sobie gospodarze. Cagliari prezentuje bardzo dobrą formę, ponieważ jest niepokonane od pięciu spotkań. Dobrej dyspozycji nie udało się udowodnić w starciu z Fiorentiną, ponieważ nawet mimo bycia stroną dominującą, to nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywala. Bezrobotny był również Alessio Cragno, dlatego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Kolejna odsłona meczu przebiegała w podobny sposób co pierwsza, dlatego zapowiadało to głównie walkę w środku pola. Na drugą połowę nie wyszedł Bartłomiej Drągowski, który tuż przed przerwą nabawił się urazu i został zmieniony przez Terracciano. Cagliari ponownie stworzyło sobie więcej okazji niż Fiorentina, ale oddało tylko jeden celny strzał, który został łatwo obroniony przez golkipera Violi.

Końcowy wynik to 0:0. Obie drużyny nie są jeszcze pewne utrzymania, ale przewaga nad strefą spadkową jest dosyć duża, dlatego gra w Serie B wydaje się być mało prawdopodobna.