Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Pressfocus

Bez bramek w Turynie, Juventus pierwszym finalistą Coppa Italia

Bezbramkowym remisem zakończyło się rewanżowe spotkanie półfinału Pucharu Włoch między Juventusem a Interem. Taki wynik dał awans Starej Damie, ponieważ w pierwszym meczu Nerazzurri przegrali 1:2. Drugiego finalistę wyłoni jutrzejsze starcie Atalanty z Napoli.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, choć zespoły miały swoje lepsze momenty. W pierwszych minutach spotkania w polu karnym przewrócił się Lautaro Martinez, który kopnął w nogę przeciwnika, ale arbiter od razu odrzucił sugestie o rzucie karnym.

W 26. minucie pierwszą klarowną sytuację miał Inter. Po faulu Alexa Sandro arbiter przyznał rzut wolny w okolicach skraju pola karnego. Do futbolówki podszedł Christian Eriksen, który zdecydował się na dośrodkowanie w kierunku Romelu Lukaku. Futbolówka po strzale Belga przeleciała tuż obok słupka.

Chwilę później doskonałą okazję zmarnował Lautaro Martinez. Piłka po odbitce trafiła pod nogi Argentyńczyka, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę do prawie pustej bramki. Napastnik postawił jednak na siłę i nieczysto trafił w piłkę, wywalczając jedynie rzut rożny.

W drugiej połowie nieco lepiej w ofensywie spisywali się piłkarze Interu, którzy musieli gonić wynik. W 53. minucie po podaniu Barelli dobrą okazję miał Achraf Hakimi, ale jego strzał z okolicy szesnastego metra w kierunku dalszego słupka okazał się niecelny.

Juventus nie zamierzał się tylko bronić i w 65. minucie wyprowadził bardzo dobry atak. Piłka trafiła wtedy do Cristiano Ronaldo, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Samirem Handanoviciem. Portugalczyk trafił prosto w golkipera, który wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

W późniejszych minutach obie drużyny wciąż stwarzały sobie sytuacje, ale zawodziło wykończenie, dlatego końcowy wynik to 0:0. Pierwszym finalistą Pucharu Włoch został Juventus, który triumfował w poprzednim spotkaniu. Rywal Starej Damy zostanie wyłoniony w pojedynku Atalanty z Napoli.

Comments 35 comments

Fajny, dość otwarty mecz, nawet mimo wyniku 0:0
Inter ze względu na gonienie wyniku przeważał, Juve z tego samego względu, oraz z bardzo ciężkiego kalendarza, na spokojnie, bez biegania i tylko z kontrami.
Sumarycznie groźnych szans pewnie po równo, więc wynik sprawiedliwy.
Dobry wybór Pirlo. Oszczędziliśmy siły, 5-6 piłkarzy z pierwszego składu odpoczeło i wynik też korzystny.
Można powiedzieć, że esencja Allegriego.
Najlepsi na boisku Demiral i Handanowic.
Pochwalę również Marianiego. Nie był to łatwy momentami mecz do sędziowania, a świetnie się spisał. Wreszcie bez kontrowersji.

Niby Inter starał się prowadzić grę (nie wiem czego innego spodziewali się zdziwieni komentatorzy przy takiej zaliczce i kalendarzu?), ale w meczu w którym musieli strzelić dwie bramki ich najlepszym piłkarzem został Handanovic.  To Ronaldo miał dwie najlepsze okazje do zdobycia bramki, nie zobaczyliśmy nawet żadnej parady Buffona. I tyle, bo w tym meczu najciekawsze było światełko sprawdzania varu, które co chwilę się włączało gdy sędzia techniczny przysypiał na klawiaturze.
Najważniejsze, że Juve znów osiąga cele, znów ma czyste konto niezależnie czy parą CB są Bonu z Kielonem czy Demiral z De Ligtem, oraz że można zapomnieć o Coppa Italia aż do maja i skupić się na ważniejszych celach – tego Conte chyba nie wziął pod uwagę, jeśli dzisiaj jeszcze bardziej chciał skupić się na lidze 😉 Tym bardziej jeśli to prawda, że Inter ma problemy finansowe i nie płaci pensji (dziś pierwszy raz o tym usłyszałem?), bo teraz opłacają sporą kadrę i trenera, którym zostały jedynie mecze ligowe.

7 meczow 6 czystych kont, grubo, ale batalia zacznie sie za miesiac, wtedy pokaz sily zaplecza bedzie potrzebny. Mecz dobry, nic ponad to, do 20 min bylo nudno. Sedzia nawet dobrze sedziowal. Inter na kolanach przed turynskim Panem, piekny widok.

Trio Pirlo-Tudor-Baronio. Reszta, mam nadzieję, się zgadza 😉 Trenerska młodzież, ale charyzmatyczna i szybko uczą się fachu. Przed sezonem nad Pirlo stawiałem Carrerę, który świetnie pokazał się jako asystent Conte w Turynie i reprezentacji. Dziś zatrudnił się w trzecioligowym Bari. A może właśnie jego brakuje Antkowi, bo od kiedy się rozdzielili kariera Conte to równia pochyła.

Oj to mocne przegięcie z Twojej strony. W Juve nie grały rezerwy. Po prostu nie mamy sztywnej 11. Przecież de Ligt to jak najbardziej wyjściowy skład. W środku pola wszyscy są na równi. Jedynie Szczęsny, Chiesa i Morata to zawodnicy, których należy uznać za brakujących do najmocniejszej 11tki.

Zapomniałeś o Bonuccim, który gra w każdym meczu Juventusu.
Wcale nie przegięcie, Demiral w pierwszy składzie (wiem, że to top ale zobacz ile minut rozegrał w tym sezonie), Bernardeschi w pierwszym składzie to już w ogóle przegięcie.
I nie oszukujmy się ale McKennie czy Arthur to najlepsi Juve pomocnicy i granie Rabiotem i Bentacurem w pierwszym składzie już się nie powtórzy o ile nie zmusi do tego sytuacja.

Inter zagrał na galowo prócz Vidala.

Twierdzisz, ze Inter mial 88 niebezpiecznych atakow? Nie wiem co do nich zaliczasz, ale wyglada na to, ze kazde przejscie polowy rywala. Zauwaz ile razy Buffon interweniowal przy strzalach rywala. Ile bylo sytaucji sam na sam. Szczerze mowiac to nie przypominam sobie zadnej duzej parady Gigiego. Z kolei Handa kilkakrotnie uratowal Inter po strzalach Ronaldo.
Moze i Inter mial ogolnie wiecej akcji, ale konczyly sie na obronie Juve, albo na zlym zagraniu napastnikow. Tak, czy siak nigdy nie nazwalbym tego murarka. Dla mnie murarka to ciagla gra na swojej polowie, przy posiadaniu ponizej 35% pilki.

Forza JUVE!!! Wreszcie jest to czego nie było za sarriego a co cenię w piłce najbardziej: chęć pozostaeienia zdrowia na boisku, chęć oddania życia za koszulkę i kolegę z boiska, asekurowanie, jeden naprawia błąd drugiego, WALKA!

BUFFON na początku drugiej połowy miał paradę, wtedy gdy rzucił się pod nogi Lautaro bo błędzie chyba Bentancura.

P. S. conte już się popisał po końcowym gwizku i na konferencji po meczowej. Wystaje siano z butów. Ten chłop jest skończony w Turynie!

Nie wierzę, że można być takim chamem i głupcem! Środkowy palec skierowany do Agniellego – DRAMAT!!!

Juventus najsłabszy od lat, a mimo tego lepszy od nas… Trudno.
Jak się ma w składzie Lautaro Arkadiuszo Martineza to nie jest łatwo strzelić.
No i głębia składu: tam wchodzi z ławki Chiesa czy Chiellini a u nas Perisic…
Pozdr.

Myślę że gdyby Conte był bardziej przekonany do zmian i kombinowania to jednak powinien sprzątnąć Juventus Pirlo (tym bardziej, że Andrea popełnia sporo błędów, w końcu papiery ma od sierpnia 2020). Moim zdaniem jak wasze władze nie zrobią kroku w przód to już dalej Conte nie zabrnie). Po nocach śni mi się koszmar, że Allegri zostaje Waszym trenerem po Conte – wtedy Juventus będzie musiał trząść nogami. Zanim wyrośnie Pirlo warto wziąć Maksa!

Połowa naszych kibiców marzy o Maxie na ławce. Moim zdaniem Conte dalej nie zabrnie. Dostał co chciał, a wyniki (kryminał w LM) i gra nie powala. Osobiście nawet w przypadku zdobycia Scudetto podziękowałbym Conte i go zwolnił. Tylko że to się nie stanie, bo chodzi o pieniądze (jak zwykle).
Pozdr.

Słusznie myślicie. Nie wiem czy zauważyłeś ale Antonio powoli toczy się w otchłań. Głównie przez swoje zachowanie, charakter, jest bardzo uparty i roszczeniowy. Zamiast szukać zmiany w swoim systemie gry, dopasowywać taktykę do tego co ma to woli narzekać, wymieniać piłkarzy na potęgę a efekty jak widać w Interze są mizerne (takim moim zdaniem jest ten sezon). Allegri w minutę by z Eriksena wyciągnął co najlepsze, a ten go męczy po całym boisku, wiecznie narzekając na niego. Może sam odjedzie…