Bez bramek w Mediolanie

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Gracze Interu zremisowali u siebie z Romą 0:0. Tym samym gospodarze nie zanotowali szóstego kolejnego zwycięstwa w Serie A.

Mecz w Mediolanie zapowiadał się bardzo ciekawie. Gospodarze w pięciu ostatnich meczach zanotowali same zwycięstwa. Rzymianie – w tym samym okresie – także błyszczeli. W końcu wygrali cztery ligowe spotkania.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w siódmej minucie. Piłka trafiła wtedy do Lukaku, ale bardzo dobrze w tej sytuacji interweniował golkiper przyjezdnych. Chwilę potem swojej okazji nie wykorzystał Martinez.

W 19. minucie na strzał zdecydował się Zaniolo. Na posterunku był Handanović, chociaż musiał interweniować na raty.

Piłkarze Interu byli bardzo blisko szczęścia kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Wtedy to Lukaku zagrał do Brozovicia, lecz ten fatalnie przestrzelił z zaledwie kilku metrów.

Kilka minut po zmianie stron zakotłowało się w polu karnym rzymian. Piłka trafiła do Vecino, ale po raz kolejny swoimi umiejętnościami wykazał się bramkarz ekipy ze stolicy Włoch.

W 83. minucie gospodarze mieli następną sytuację. Gola próbował zdobyć Lukaku. Belgijski napastnik uderzył jednak obok bramki strzeżonej w tym meczu przez Mirante.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Jeśli Juve pokona jutro Lazio, to wróci na pierwsze miejsce w tabeli.

Inter – Roma 0:0