Bernardeschi: to inny rodzaj futbolu

Federico Bernardeschi
Federico Bernardeschi fot. PressFocus

Federico Bernardeschi tego lata zmienił barwy klubowe. Reprezentant Włoch obrał szlak Sebastiana Giovinco sprzed kilku lat i dołączył do Toronto FC z MLS. Zawodnik jednocześnie pozwolił sobie na ciekawe porównanie ligi, ujawniając również, że SSC Napoli było nim zainteresowane.

  • Federico Bernardeschi niedawno zdecydował się na zmianę barw klubowych
  • 28-letni dołączył do Toronto FC
  • Piłkarz w rozmowie ze Sky Sport Italia opowiedział o swoim debiucie w nowym klubie, a także podzielił się swoimi odczuciami związanymi z nową ligą

“Nie spodziewałem się takiego poziomu intensywności”

Federico Bernardeschi tego lata zdecydował się na zmianę barw klubowych. 28-latek zdecydował się na przeprowadzkę do Toronto FC, podpisując umowę z klubem MLS do końca grudnia 2026 roku. Bernardeschi jest kolejnym przedstawicielem Serie A po Lorenzo Insigne i Domenico Criscito.

Były już zawodnik Juventusu zliczył udany debiut w nowej ekipie. Strzelił w nim gola, a także zanotował asystę.

– Nie spodziewałem się takiego poziomu intensywności. To inny rodzaj futbolu, wciąż brakuje im trochę, ale jako sportowcy są na bardzo dobrym poziomie – rzekł Bernardeschi w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Taktycznie nie są jeszcze na poziomie Włochów, ale pod względem tempa i fizyczności przypominają zawodników Premier League. Grają co trzy dni, nie skupiają się tak bardzo na taktyce, więc jest czas na trening – kontynuował piłkarza.

Bernardeschi mógł kontynuować karierę w Serie A. Zawodnik przyznał, że było zainteresowanie ze strony Napoli.

– Było zainteresowanie, ale trwało to przez chwilę. Potem miałem inne rzeczy na głowie – mówił 28-latek.

Bernardeschi trafił do Juve z Fiorentiny w 2017 roku za 40 milionów euro. Zawodnik nigdy nie należał jednak do pierwszoplanowych postaci w szeregach Starej Damy.

Czytaj więcej: Juventus w zaawansowanych negocjacjach z Liverpoolem

Komentarze