Juventus straci latem kolejnego gracza?

Federico Bernardeschi
Federico Bernardeschi PressFocus

Juventus latem może rozstać się nie tylko z Paulo Dybalą. Klub prawdopodobnie opuści także Federico Bernardeschi, którego kontrakt również wygasa po zakończeniu trwającej kampanii. Jak podaje serwis calciomercato.com Włoch nie chce zaakceptować obniżenia pensji.

  • Federico Bernardeschi nie chce zgodzić się na obniżkę pensji
  • Włoch może opuścić latem Juventus na zasadzie wolnego transferu
  • To może być drugi piłkarz po Paulo Dybali, który latem odejdzie za darmo

Bernardeschi odejdzie za darmo

Zdaniem włoskich mediów Stara Dama w najbliższym czasie ma zaoferować Bernardeschiemu nową umowę. Jednak tym razem ze znacznie niższym wynagrodzeniem. Obecnie reprezentant Włoch zarabia cztery miliony euro netto rocznie. Bianconeri proponują pensję na poziomie 2,5 miliona euro i umowę na trzy lata. Takie warunki zdecydowanie nie satysfakcjonują gracza Starej Damy, który w przypadku braku lepszej oferty pożegna się ze stolicą Piemontu.

Zapowiada się więc rewolucja kadrowa w Juventusie podczas letniego mercato. Z klubu na pewno odejdzie Paulo Dybala. Mając na uwadze obecną politykę i próbę cięcia wynagrodzeń to możemy spodziewać się, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy też w barwach bianconerich Beranrdeschiego. Oprócz tego klub nie wiąże już przyszłości ani z Rabiotem, ani z Arthurem. Pewni pozostania na kolejny rok w Starej Damie są tylko Locatelli oraz Zakaria.

Juventus zawodzi w ostatnich latach i być może takie drastyczne zmiany są potrzebne klubowi, aby na nowo zbudować drużynę. Pewni piłkarze zdecydowanie nie sprawdzili się w zespole z Turynu, dlatego nadszedł czas pożegnań i szukania nowych rozwiązań. W styczniu do drużyny prowadzonej przez Massimiliano Allegriego dołączyli Dusan Vlahović oraz Denis Zakaria, którzy mają zapoczątkować nową erę.

Po 30. kolejkach Serie A Juventus zajmuje dopiero czwarte miejsce w tabeli. Do prowadzącego Milanu traci aż siedem punktów. Choć piąta Roma raczej już nie dogoni turyńczyków w walce o udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów to o awans na wyższe lokaty będzie Starej Damie niezwykle ciężko.

Zobacz również: Conte ściągnie De Vrija do Tottenhamu

Komentarze

Na temat “Juventus straci latem kolejnego gracza?