Bergomi chwali Inter za decyzję ws. Icardiego

Serie A
Serie A

Ikona Interu Mediolan Giuseppe Bergomi pochwalił klub za odwagę w odebraniu Mauro Icardiemu kapitańskiej opaski, porównując ten ruch do “ukarania dziecka”

Czytaj dalej…

Bergomi ma pełne prawdo do skomentowania sytuacji Icardiego, biorąc pod uwagę, że całą swoją klubową karierę spędził w Interze, rozgrywając w jego barwach 750 spotkań, w wielu w roli kapitana drużyny.

– Bycie kapitanem nie oznacza tylko wejścia na boisko i wymiany proporczyków – powiedział Bergomi. – Oznacza to raczej dawanie przykładu każdego dnia na boisku i po za nim, zwracając uwagę na drobiazgi, które ostatecznie robią różnicę.

– Oznacza to pokazanie twarzy, kiedy wszystko idzie dobrze, ale także w trudnym momentach. To był bardzo mocny gest Interu, ale zgadzam się ze słowami Spallettiego. Trudno jest podejmować takie decyzje, ale trzeba było wysłać sygnał i chronić drużynę oraz klubu – kontynuował.

– Krótko mówiąc to jak sytuacja, w której ojciec musi ukarać dziecko. Robi to dla ich własnego dobra, aby uświadomić ich, że są w błędzie i aby pomóc im się rozwijać – dodał.

– Bycie w błędzie jest czymś ludzkim, ale trzeba umieć pokazać swoją twarz i przeprosić. Nie jest łatwo to zrobić w szatni, ale to właśnie musi zrobić Mauro – dodał.

Komentarze