Bereszyński z nową umową w Sampdorii

Bartosz Bereszyński
Bartosz Bereszyński fot. PressFocus

Bartosz Bereszyński w poniedziałek parafował nowy kontrakt z Sampdorią. Nowa umowa reprezentanta Polski z klubem z Genui będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku.

  • Bartosz Bereszyński trafił do ekipy z Serie A cztery lata temu
  • Zawodnik przedłużył kontrakt z genueńczykami o trzy lata
  • Niewykluczone, że skończą się zatem spekulacje łączące piłkarza z gigantami ligi włoskiej

Bereszyński na dłużej w Sampdorii

Bartosz Bereszyński i jego przyszłość w Sampdorii od dłuższego czasu była tematem medialnych spekulacji. Włoscy dziennikarze łączyli polskiego zawodnika z transferami do AS Roma, czy Interu Mediolan. Ostatecznie w trakcie ostatniej zimowej sesji transferowej do żadnego ruchu z udziałem zawodnika nie doszło.

Dotychczasowa umowa Bereszyńskiego z ekipą ze Stadio Luigi Ferraris obowiązywała do końca czerwca przyszłego roku. Chociaż wydawało się, że reprezentant Polski będzie szukał nowego miejsca na ziemi, to światło dzienne ujrzał komunikat, informujący, że piłkarz zdecydował się na podpisanie nowej umowy.

Bereszyński dołaczył do Sampdorii z Legii Warszawa w 2017 roku za blisko dwa miliony euro. Wcześniej bronił barw Lecha Poznań. W drużynie narodowej zadebiutował z kolei w 2013 roku. Wystąpił w reprezentacji Polski w 39 spotkaniach.

Jak na razie Bereszyński rozegrał we Włoszech łącznie 152 mecze. Zdobył w nich jedną bramkę, a ponadto zaliczył sześć asyst. W tej kampanii w koszulce Sampy rozegrał 24 spotkania, licząc wszystkie rozgrywki.

Czytaj więcej: Serie A: sensacja w Bergamo, przełamanie Sampdorii, udane debiuty Vlahovicia i Zakarii – podsumowanie 24. kolejki

Komentarze