Bereszyński na dłużej w Sampdorii? Trwają rozmowy

Bartosz Bereszyński
Bartosz Bereszyński Pressfocus

Przedstawiciele Bartosza Bereszyńskiego prowadzą zaawansowane rozmowy z władzami Sampdorii. Według Nicoli Schiry wszystko jest już na ostatniej prostej i wiele wskazuje na to, że reprezentant Polski zostanie na dłużej w szeregach Blucerchiati.

Z Warszawy do Serie A

Bartosz Bereszyński trafił do Sampdorii z Legii Warszawa cztery lata temu. Początki na włoskich boiskach nie należały do najłatwiejszych, ale z meczu na mecz w grze bocznego obrońcy widać było coraz więcej pozytywów. Wraz z Karolem Linetty przez kilka sezonów byli nieodłącznym elementem układanki trenerów, jednak z polskiej dwójki w Genui został już tylko Bereś.

Co ciekawe 28-latek ma ważny kontrakt do końca czerwca 2023 roku, ale w przypadku porozumienia agentów zawodnika z władzami klubu, Bereszyński przedłuży swoją umowę, aż do sezonu 2024/25.

Chęć przedłużenia obecnej umowy, czy zabezpieczenie przed wykupem?

Bartosz Bereszyński ciężko pracował na swoją pozycję we Włoszech. Dzięki dobrej grze w defensywie, nie raz dostawał oferty od gigantów Serie A. Prawy obrońca pragnie regularnej gry, stąd chęć pozostania w klubie, który stał się dla niego drugim domem.

Dobrze poinformowany dziennikarz Nicolo Schira stwierdził, że obecny pracodawca Polaka nie ma zamiaru oddawać swojego ważnego zawodnika za bezcen. Obie strony rozpoczęły rozmowy dotyczące przedłużenia umowy, a przy okazji zwiększenia zarobków piłkarza i ustanowienia potencjalnej klauzuli, która odstraszy chętnych na wykup usług Bereszyńskiego.

Komentarze