Bereszyński coraz bliżej zmiany klubu, temat coraz realniejszy

Bartosz Bereszyński
Bartosz Bereszyński fot. PressFocus

Bartosz Bereszyński może niebawem zmienić pracodawcę. Według informacji Il Mattino sternicy SSC Napoli pracują nad wypożyczeniem reprezentanta Polski z Sampdorii.

  • Bartosz Bereszyński niebawem może zmienić barwy klubowe
  • Il Mattino przekonuje, że 30-latek jest na celowniku SSC Napoli
  • Azzurri chcą wypożyczyć piłkarza na pół roku

Bereszyński ma zwiększyć możliwości Spallettiemu

Bartosz Bereszyński był jednym z jaśniejszych punktów reprezentacji Polski w trakcie mistrzostw świata w Katarze. Zastępca kapitana Sampdorii świetnie spisywał się na lewej stronie obrony, mimo że jego nominalną pozycją jest prawa strona defensywy. Możliwe natomiast, że niebawem piłkarz zmieni pracodawcę.

Il Mattino twierdzi, że działacze SSC Napoli pracują intensywnie nad wypożyczeniem Bereszyńskiego na pół roku. Zdecydowanie numerem jeden na prawej stronie obrony Sampdorii jest Giovanni Di Lorenzo. Działacze Azzurrich chcą jednak zapewnić Luciano Spallettiemu szeroką kadrę.

W związku z tym, że Alessandro Zanoli może niebyć jeszcze gotowy do gry o najwyższe cele, to pojawił się plan, aby pozyskać polskiego zawodnika. Jasne jest jednak, że działacze Azzurrich na razie nie prowadzą rozmów w sprawie transferu definitywnego z udziałem byłego zawodnika Legii Warszawa, a po prostu chcieliby wypożyczyć Bereszyńskiego.

30-latek ma na swoim koncie 186 występów w ekipie z Genui. Bereszyński trafił do Sampdorii w 2017 roku za 1,8 miliona euro. Wcześniej występował w Legii Warszawa, Lechu Poznań, czy Warcie Poznań.

Czytaj więcej: Juventus podjął decyzję w sprawie talentu

Komentarze