Berardi zastąpi Chiese w reprezentacji

Domenico Berardi
Domenico Berardi PressFocus

W niedzielę Sassuolo pokonało Inter Mediolan 2:0, a jedną z asyst zaliczył Domenico Berardi. Włoch rozgrywa obecnie świetny sezon i jest typowany na zastępcę kontuzjowanego Federico Chiesy w drużynie narodowej na mecze barażowe mistrzostw świata.

  • Domenico Berardi rozgrywa świetny sezon
  • Napastnik Sassuolo wydaje się być naturalnym zmiennikiem Chiesy w reprezentacji Włoch
  • Alternatywą pozostaje Nicolo Zaniolo

Świetny sezon Domenico Berardiego

Chiesa doznał bardzo poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry do końca sezonu tym samym opuszczając mecze Squadra Azzurra. W marcu włosi zmierzą się najpierw z Macedonią Północną, a w przypadku triumfu czeka ich finał baraży z Portugalią lub Turcją.

Federico Chiesa odegrał kluczową rolę w sukcesie reprezentacji Włoch na Euro, ale teraz zespół będzie musiał sobie radzić bez niego. Roberto Mancini musi poszukać zastępstwa. Selekcjoner ma kilka opcji i jedną z nich jest Domenico Berardi. Włoch w obecnym sezonie strzelił 10 goli i zaliczył 9 asyst będąc pod tym względem najlepszym piłkarzem w Serie A. Gracz Sassuolo wydaje się w tym momencie faworytem do gry w pierwszym składzie Squdra Azzurra.

Włoskie media nie zapominają też o Nicolo Zaniolo. Gracz Romy jest ulubieńcem Roberto Manciniego, ale w tym sezonie prezentuje gorszą formę od Domenico Berardiego. Ponadto obecnie jest kontuzjowany i nie wiadomo, w jakiej formie będzie podczas marcowych pojedynków. Oprócz tego włoscy dziennikarze uważają, że napastnik Sassuolo lepiej pasuje do taktyki selekcjonera.

– Potrafi świetnie bronić i atakować. Z pewnością nie jest skrzydłowym, potrafi niszczyć rywalami atakami z środka pola – powiedział Mancini w jednym z wywiadów na temat Berardiego. Oznacza to, że Zaniolo może mieć szansę na grę tylko wtedy, gdy selekcjoner zmieni ustawienia na 4-2-3-1 lub w roli zastępcy Varettiego bądź Barelli w trzyosobowej drugiej linii.

Zobacz także: Morata chciałby zostać w Juve

Komentarze