Doświadczony francuski golkiper wylądował w Salernitanie

Benoit Costil
Benoit Costil IMAGO / PanoramiC

Potwierdziły się medialne doniesienia – Benoit Costil zasilł szeregi Salernitany. Doświadczony francuski bramkarz dołączył do klubu ze Stadio Arechi na zasadzie wolnego transferu, podpisując roczną umowę. O miejsce w składzie drużyny prowadzonej przez Paulo Sousę rywalizować będzie z Guillermo Ochoą.

  • Benoit Costil na zasadzie wolnego transferu dołączył do Salernitany
  • Doświadczony Francuz związał się z nowym klubem roczną umową
  • Czeka go rywalizacja o miejsce w składzie z Guillermo Ochoą

Oficjalnie: Benoit Costil nowym zawodnikiem Salernitany

Salernitana za pośrednictwem mediów społecznościowych oficjalnie ogłosiła przybycie Benoita Costila. Doświadczony francuski bramkarz, który ma na koncie jeden występ w seniorskiej reprezentacji, dołączył do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu i związał się umową do 30 czerwca 2024 roku.

Media od dłuższego czasu informowały o przyjściu Costila do Salernitany, no i w końcu potwierdziły się te doniesienia. 36-letni bramkarz będzie rywalizował o miejsce w podstawowym składzie z Guillermo Ochoą, który ma za sobą fantastyczny okres w Salerno. Decyzja o jedynce między słupkami będzie należała do Paulo Sousy, ale już teraz można się spodziewać, kto będzie strzegł bramki na Stadio Arechi.

Benoit Costil w trakcie minionej kampanii zasilił szeregi Lille, podpisując półroczny kontrakt. Ostatecznie nie zadebiutował nawet w tej francuskiego drużynie. Portal “Transfermarkt” wycenia 36-latka na milion euro.

Sprawdź także: Były piłkarz Barcelony wyląduje na Sardynii? Prowadzone są rozmowy

Komentarze