Bennacer: Mogę być rozgrywającym w Milanie

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Jednym z zawodników, który tego lata dołączył do AC Milanu, został Ismael Bennacer. Algierczyk w rozmowie z DAZN ujawnił kulisy swojej przeprowadzki do ekipy z miasta mody.

Czytaj dalej…

– Transfer do Milanu jest wynikiem bardzo ciężkiej pracy, ale to dopiero początek – powiedział nowy nabytek Rossonerich przed kamerą DAZN.

Po występach w Pucharze Narodów Afryki reprezentant Algierii miał dużo oferty, ale dał słowo Rossonerim, stąd jego transfer do tej ekipy za 16 milionów plus dwa miliony euro w formie bonusów.

– Przedstawiciele Milanu rozmawiali w sprawie pozyskania mnie jeszcze przed Pucharem Narodów Afryki. Jestem typem człowieka, który nie lubi podejmować pochopnych decyzji. W związku z tym powiedziałem mojemu agentowi, aby kontaktował się ze mną tylko wtedy, gdy pojawi się konkretna propozycja – przekonywał Bennacer.

– Menedżer powiedział natomiast, że Milan chce mnie najbardziej. Kluczowa przy podjęciu decyzji była też rozmowa z trenerem Marco Giampaolo, który nalegał, abym dołączył do budowanej przez jego ekipy – zaznaczył piłkarz.

– Trener uświadamiał mnie, że lubi takich zawodników jak ja. Moja rola ma być ważna w jego wizji drużyn, a to dla mnie duże wyzwanie, a ja lubię się z takimi mierzyć – kontynuował Algierczyk.

– Tenere Giampaolo powiedział także, że mogę pracować jako rozgrywający, nawet jeśli jest rywalizacja na tej pozycji. Prawda jest, że nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej roli, bo pierwszy raz grałem na takiej pozycji przeciwko Juve, ale wiem, że mogę się sprawdzić w roli rozgrywającego – skwitował zawodnik.

Komentarze