Beniaminek celuje w pozyskanie kolejnego napastnika

Andrea Petagna
Andrea Petagna Pressfocus

Gdyby za działania na rynku transferowym we Włoszech przyznawano nagrody, to zdecydowanie jednym z pretendentów do takowej byłaby AC Monza. Beniaminek Serie A, jak donosi Gianluca Di Marzio, finalizuje 19 już tego lata transfer. Bliski dołączenia do klubu jest Andrea Petegnia.

  • AC Monza przeprowadziła tego lata już 18 transferów
  • Klub ma spory budżet i ambutny plan pozostania w Serie A na dłużej
  • Zgodnie z doniesieniami Gianluki Di Marzio, beniaminek jest bliski wypożyczenia napastnika Napoli – Andrei Petagni

Monza sięga po zawodników z doświadczeniem w Serie A

W ubiegłym sezonie spełniły się marzenia kibiców AC Monzy. Klub po raz pierwszy w historii awansował do Serie A. Zarząd we współpracy ze sztabem szkoleniowym zdecydował, że do utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech na dłużej niezbędne będzie przebudowanie kadry.

Do pracy wzięto się niemal od początku trwania letniego okienka transferowego. Z klubem pożegnało się ośmiu piłkarzy, a na ich miejsce sprowadzono wielu nowych zawodników. Do tej pory Monza sfinalizowała ich aż 18 i na tym nie koniec. Gianluca Di Marzio przekazał we wtorek, że beniaminek pracuje nad sprowadzeniem kolejnego doświadczonego w Serie A zawodnika. Doniesienia te potwierdza także Nicolo Schira.

Według relacji dziennikarza, szeregi Monzy ma zasilić Andrea Petagna. Włoch ma trafić do klubu z Napoli na zasadzie wypożyczenia, z obowiązkiem wykupu go za 10 milionów euro w przypadku utrzymania się w Serie A. W ubiegłym sezonie Petagna rozegrał dla Neapolitańczyków 32 mecze, w których zanotował cztery trafienia i pięć asyst.

Czytaj też: Juventus próbuje przekonać Eintracht

Komentarze