Monza w drodze po kolejny transfer

Francesco Acerbi
Francesco Acerbi Pressfocus

Imponująco wygląda letnie okienko transferowe w wykonaniu  beniaminka Serie A – AC Monzy. Należący do Silvio Berlusconiego klub jest w drodze po 17 już transfer. Gianluca Di Marzio przekazał, że klub postara się o sprowadzenie Francesco Acerbiego.

  • Okienko transferowe w wykonaniu Monzy jest iście wybitne
  • Beniaminek Serie A sprowadził już 16 nowych zawodników
  • Do klubu latem może trafić także Francesco Acerbi

Monza chce się zadomowić w Serie A

Monza w ubiegłym sezonie wywalczyła historyczny awans do Serie A. Klub miał zdecydowanie jeden z największych budżetów na zapleczu ligi włoskiej, co wydatnie pomogło w sprowadzeniu jakościowych wzmocnień i zapewnieniu sobie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. 

Klub, którego właścicielem jest Silvio Berlusconi bez kompleksów wkroczył na rynek transferowy i stara się o angaż najlepszych zawodników. Latem w kadrze beniaminka przeprowadzono prawdziwą rewolucję, a do klubu zawitało aż 16 nowych piłkarzy. Wielu z nich o wyrobionej już we Włoszech renomie, jak choćby Stefano Sensi, czy Matteo Pessina. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Gianlukę Di Marzio, Monza obrała nowy, ambitny cel transferowy. Klub chciałby sprowadzić Francesco Acerbiego. 34-latek jest jednak planem awaryjnym, na wypadek fiaska negocjacji z Arsenalem odnośnie do transferu Pablo Mariego. AC Monza nawiązała już kontakt z Lazio Rzym, żeby rozeznać się w sytuacji doświadczonego Włocha.

Przeczytaj: Inter zaczął działać w sprawie Milenkovicia

Komentarze