Reprezentant Chorwacji o krok od przenosin do beniaminka Serie A

Josip Juranovic
Josip Juranovic Pressfocus

Josip Juranovic za sprawą dobrych występów podczas Mistrzostw Świata w Katarze przykuł uwagę wielu topowych klubów europejskich. Rzeczywistość zweryfikowała nieco możliwości transferowe dla Chorwata, jednak mimo wszystko może on trafić do jednej z TOP 5 lig europejskich. Bliska jego sprowadzenia zdaniem Marco Conterio jest Monza.

  • Josip Juranovic zwrócił na siebie uwagę doskonałymi występami na mundialu w Katarze
  • Bliska pozyskania prawego obrońcy jest Monza
  • Celtic chce jednak definitywnego transferu, a beniaminek Serie A wypożyczenia

Juranovic chętny na przeprowadzkę do Serie A

Niedługo po zakończeniu mundialu w Katarze Fabrizio Romano informował, że przed Josipem Juranoviciem otworzyło się wiele drzwi. Obrońca reprezentacji Chorwacji przykuł uwagę topowych zespołów, a w jego kontekście wymieniało się nawet FC Barcelonę. 

Emocje względem prawego obrońcy Celtiku Glasgow nieco już opadły, jednak mimo wszystko może on w styczniu zmienić pracodawcę. Media włoskie informowały jakiś czas temu, że jego osobą zainteresowała się Monza. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazał Marco Conterio.

Zdaniem dziennikarza Juranovic jest zainteresowany przenosinami do Serie A i mógłby zdecydować się na dołączenie do Monzy. Celtic oczekuje za niego 8 milionów euro, co dla klubu sponsorowanego przez Silvio Berlusconiego nie powinno być problemem. Porozumienie między klubami nie zostało jeszcze zawarte.

Monza wolałaby aktualnie wypożyczyć Chorwata do końca sezonu z opcją wykupienia go za 7 milionów euro. Na to, jak na razie nie zgadzają się władze Celtiku, któremu zależy na transferze definitywnym. Strony mimo wszystko pozytywnie zapatrują się na przeprowadzenie tej operacji. 

Czytaj też: Malinowski odchodzi z Atalanty. Trafi do Francji

Komentarze