Beniaminek ma nowego trenera

Sebastiano Luperto (z prawej) w walce z Cristiano Ronaldo
Sebastiano Luperto (z prawej) w walce z Cristiano Ronaldo PressFocus

Serse Cosmi poprowadzi Crotone. Szkoleniowiec zastąpił Giovanniego Stroppę i postara się utrzymać beniaminka w Serie A.

Crotone chce dokonać niemożliwego

Beniaminek znajduje się w niezwykle trudnej sytuacji. W pierwszych 24 kolejkach Serie A zdobył on zaledwie dwanaście punktów, przez co znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli. Do pierwszego bezpiecznego miejsca traci aż osiem oczek i misja pozostania Crotone we włoskiej elicie wydaje się być karkołomną. Podjął się jej jednak Serse Cosmi.

“Football Club Crotone ogłasza, że powierzył Serse Cosmiemu kierowanie pierwszym zespołem. Nowy trener podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu klubu.

Sam szkoleniowiec wydaje się być podekscytowany.

Mam dobre przeczucia. Jestem dumny, że biorę na siebie tę odpowiedzialność. Mój sztab i ja cieszymy się na nadchodzącą podróż. Wiemy, jak trudna jest sytuacja Crotone, ale mamy entuzjazm. Będziemy pracować dla ważnego klubu. Jestem podekscytowany, tęskniłem za Serie A. Jestem wdzięczny prezydentowi i każdemu, kto chciał mnie jako trenera tej drużyny – powiedział Serse Cosmi w pierwszej wypowiedzi po objęciu stanowiska.

Dla szkoleniowca to powrót do elity po ponad ośmiu latach. Po raz ostatni pracował w Serie A jako trener Sieny, z którą rozstał się 16 grudnia 2012 roku. Od tamtego czasu pracował w pięciu włoskich klubach grających w niższych klasach rozgrywkowych.

Pierwszym testem dla Serse Cosmiego i jego zespołu będzie wyjazd do Bergamo, gdzie w środę podejmie ich miejscowa Atalanta.

Atalanta
Crotone
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 3. marca 2021 19:44.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze