Benevento z nowym szkoleniowcem

Fabio Cannavaro
Fabio Cannavaro Pressfocus

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami mediów, Fabio Cannavaro zastąpił na stanowisku trenera Benevento Fabio Casertę. W środę klub poinformował w oficjalnym komunikacie o rozpoczęciu współpracy ze zdobywcą Złotej Piłki.

  • Wobec słabych rezultatów osiąganych w tym sezonie Benevento zdecydowało się na zwolnienie trenera
  • Jego miejsce zajął Fabio Cannavaro
  • Od Włocha oczekuje się, że awansuje on z klubem do Serie A

Cannavaro przed najpoważniejszym wyzwaniem w trenerskiej karierze?

Już niemal od początku sezonu nie układała się współpraca Fabio Caserty z Benevento. Po sześciu kolejkach z dorobkiem siedmiu punktów klub zajmuje dopiero 13 miejsce w Serie Bi daleki jest od realizacji planu, jakim jest powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. 

Kilka dni temu pojawiły się spekulacje, że Czarownicy mogą niedługo zwolnić szkoleniowca. Tak też się stało. W czwartek poinformowano w oficjalnym komunikacie o zatrudnieniu na stanowisko trenera Fabio Cannavaro. Włoch od września ubiegłego roku pozostawał bez pracy po tym, jak rozstał się z Guangzhou FC.

Dla Cannavaro będzie to pierwszy europejski klub, który przyjdzie mu poprowadzić. Biorąc pod uwagę jego poprzednie zespoły, niewykluczone również, że to dla niego najpoważniejszy klub w karierze. Włoch podpisał z klubem Serie B dwuletni kontrakt.

Komentarze