Benevento ma już kandydata na nowego trenera

Fabio Cannavaro
Fabio Cannavaro Pressfocus

Celem Benevento na sezon 2022/23 jest awans do Serie A, jednak obecnie drużyna jest od tego daleka. Klub spisuje się poniżej oczekiwań, a zarząd rozważa zwolnienie trenera Fabio Caserty. Jednym z kandydatów do zastąpienia go jest Fabio Cannavaro. Tak twierdzą dziennikarze portalu CalcioMercato.com

  • Benevento już po sześciu kolejkach Serie A rozważa zwolnienie trenera
  • W klubie panuje przekonanie, że Fabio Casetra nie zdoła awansować z zespołem do Serie A
  • Kandydatem do jego zastąpienia jest Fabio Cannavaro

Cannavaro od dłuższego czasu bez pracy

Benevento słabo weszło w sezon Serie B i po sześciu kolejkach zajmuje dopiero 13 miejsce w lidze. Celem klubu na rozgrywki 2022/23 jest powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy, do czego na razie jest im bardzo daleko. Z tego też względu zarząd rozważa już zmiany na ławce trenerskiej. Według mediów posada Fabio Caserty wisi na włosku.

Jednym z kandydatów do jego zastąpienia jest Fabio Cannavaro. Włoch od 28 września 2021 roku pozostaje bez pracy, a w ostatnich miesiącach był nawet przymierzany do objęcia posady szkoleniowca reprezentacji Polski. Poza nim pod uwagę brane jest również kandydatura Roberto D’Aversa.

W Benevento panuje coraz większe przekonanie, że Caserta nie podoła wyzwaniu i należy szybko podjąć co do niego decyzję. Jeśli Czarownicy zdecydowaliby się na zatrudnienie Cannavaro, byłaby to dla niego pierwsza praca na Półwyspie Apenińskim. W przeszłości prowadził on jedynie kluby z Chin, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Komentarze