Belotti zamierza opuścić Torino. Kierunek Mediolan?

Andrea Belotti
Andrea Belotti Pressfocus

Andrea Belotti zamierza opuścić Torino po zakończeniu kontraktu i wzmocnić Milan. Do walki o pozyskanie Włocha zamierza włączyć się jednak Inter.

  • Trwa saga transferowa z udziałem Belottiego
  • Włoch nie zamierza kontynuować kariery w Torino
  • Potencjalne kierunku przenosin 27-latka do Milan oraz Inter

Mediolańska bitwa o Belottiego

Kilka lat temu Andrea Belotti był rozchwytywane przez czołowe kluby w Europie. Największą determinacją wykazywał się Arsenal, który zderzył się jednak ze ścianą w postaci stu milionów euro, które za Włocha oczekiwało Torino. 27-latek pozostał zatem na Półwyspie Apenińskim, gdzie regularnie strzela po kilkanaście goli w sezonie.

Belotti to piłkarz o umiejętnościach przewyższających Torino. 27-latek jest bowiem reprezentantem Włoch, z którą wygrał tego lata Euro 2020. Nie dziwi zatem fakt, że napastnik chce sprawdzić się w silnym zespole i grać o najwyższe cele. Belotti uznał, że nie będzie mu to dane w aktualnym klubie, więc postanowił nie przedłużać kontraktu z Torino, który wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Jeżeli rzeczywiście Belotti latem przyszłego roku rzeczywiście będzie bez klubu, zgłosi się po niego AC Milan. Rossoneri chętnie widzieliby go w swoich szeregach, ponieważ Zlatan Ibrahimovic i Olivier Giroud nie są już najmłodsi. Na grę w Milanie zdecydowany jest rzekomo także 27-latek.

Plany lokalnemu rywalowi pokrzyżować może Inter. Nerazzurri postrzegają Belottiego jako idealnego kandydata do zwiększenia konkurencji w linii ataku. Do zasilenia szeregów aktualnego mistrza Włoch, 27-latka przekonać ma odpowiednia oferta, nad którą pracuje już Giuseppe Marotta. Dyrektor Interu chce pozyskać Belottiego już w styczniowym oknie transferowym. Aby było to możliwe, Nerazzurri muszą najpierw zostać się z Alexisem Sanchezem.

Czytaj także: Młody gwiazdor BVB był blisko Juventusu

Komentarze