Belotti wybrał nowy klub. Włoch zostanie w Serie A

Andrea Belotti
Andrea Belotti Pressfocus

Andrea Belotti od 1 lipca jest wolnym zawodnikiem. Włoch miał kilka zapytań, ale zdecydował już gdzie będzie grał w sezonie 2022/2023.

  • W sezonie 2022/2023 Andrea Belotti będzie raczył golami sympatyków Serie A
  • Włoski snajper jest zdecydowany na konkretny klub
  • Nowy pracodawca 28-latka musi najpierw zostać się z pewnym napastnikiem

Belotti musi chwilę poczekać

Andrea Belotti strzelił 106 goli w Serie A, co jest bardzo dobrym wynikiem. Warto pamiętać, że Włoch przez całą karierę nie grał w żadnym topowym klubie, więc jego osiągnięcie budzi jeszcze większy szacunek. Reprezentowanie drużyny z topu i walka o trofea była jednak marzeniem 28-letniego snajpera, który postanowił o nie w końcu zawalczyć. Piłkarz nie przedłużył wygasającego 30 czerwca kontraktu z Torino.

Belotti wolnym zawodnikiem jest już miesiąc. Włoch wciąż nie podpisał kontraktu z nowym pracodawcą, a propozycji miał kilka. Wiele miesięcy temu w grę wchodził Zenit, ale ten kierunek odpadł z racji na wojnę, którą Rosja wypowiedziała Ukrainie. Pozyskaniem Włocha interesowały się czołowe kluby z Ligue 1 (Monaco i Nice). Poważnym kandydatem była też Valencia z racji na Gennaro Gattuso.

Finalnie 28-letni napastnik zostanie w Serie A. Belottiemu mocno na tym zależało. W jego kontekście wymieniało się wiele włoskich drużyn. Po gracza finalnie sięgnie Roma. Belotti jest zdecydowany na dołączenie do zespołu Jose Mourinho, gdzie ma być zmiennikiem Tammy’ego Abrahama. Rzymianie mają mu zaoferować dwuletnią umowę z pensją trzy miliony euro za sezon. Oficjalna propozycja ma zostać złożona, gdy klub opuści Eidor Szomurodow (jest blisko przenosin do Bolonii).

Czytaj także: Roma negocjuje z PSG. Zostało najtrudniejsze

Komentarze

Comments 2 comments