Andrea Belotti wraca do treningów

Andrea Belotti
Andrea Belotti PressFocus

Wreszcie trochę dobrych wiadomości dla Torino i Squadra Azzurra. Po dziesięciotygodniowej przerwie spowodowanej poważną kontuzją mięśniową, Andrea Belotti wrócił do treningów. Napastnik urazu doznał w przegranym 0:1 przez zespół z Turynu meczu z Romą 28 listopada ubiegłego roku. Wcześniej pauzował kilka ligowych spotkań oraz meczów reprezentacji z powodu kontuzji kostki.

  • Andrea Belotti kontuzji nabawił się 28 listopada w meczu z Romą
  • Napastnik pauzował dziesięć tygodniu z powodu urazu mięśniowego
  • Media donoszą, że Belotti w marcu dostanie powołanie do drużyny narodowej

Czas odzyskać formę i pomóc reprezentacji Włoch

Jak informuje Sky Sport Italia, 28-letni napastnik dziś po raz pierwszy od doznania urazu trenował z drużyną. Oznacza to, że piłkarz jest już całkowicie zdrowy i mógł wrócić do ćwiczeń z pełnym obciążeniem.

Spekuluje się, że Andrea Belotti może być do dyspozycji trenera Torino podczas derbowego spotkania z Juventusem, które jest zaplanowane na 18 listopada. W tym momencie raczej trudno przewidywać, aby napastnik po tak długiej przerwie był zdolny do gry przez 90 minut, ale niewykluczone, że dostanie swoją szansę w starciu z odwiecznym rywalem.

Włoskie media piszą również, że Belotti prawdopodobnie dostanie w marcu powołanie do reprezentacji. Podopiecznych Roberto Manciniego czekają wtedy barażowe mecze o awans na tegoroczny mundial. W pierwszym meczu Italia zmierzy się z Macedonią Północną i w przypadku zwycięstwa w decydującym starciu na ich drodze stanie Portugalia lub Turcja.

Torino zajmuje obecnie dziesiątą lokatę w lidze i wszystko wskazuje na to, ze obecny sezon Serie A skończy w środku tabeli. Mimo braku walki o wyższe cele, piłkarz pokroju Andrei Belottiego z pewnością przyda się drużynie i podniesie jej jakość.

Zobacz również: Uraz Zakari niegroźny, dłuższa przerwa Chielliniego

Komentarze