Znamy szczegóły przenosin włoskiego napastnika do Romy

Andrea Belotti
Andrea Belotti fot. PressFocus

Andrea Belotti zostanie nowym zawodnikiem AS Romy. Obie strony zdołały się już dogadać w sprawie indywidualnego kontraktu. Włoski napastnik zwiąże się umową do 30 czerwca 2025 roku, na mocy której zarobi 3 miliony euro za sezon gry.

  • Andrea Belotti rozstał się tego lata z Torino
  • Napastnik długo poszukiwał klubu, a jego kontekście mówiło się między innymi o Valencii
  • Ostatecznie 28-latek wyląduje w Rzymie. Jego kontrakt z AS Romą będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku

Kolejne poważne wzmocnienie AS Romy

AS Roma zbroi się przed nadchodzącym sezonem, a jej skład zaczyna wyglądać na coraz bardziej konkurencyjny. Bezsprzecznym hitem letniego okienka we Włoszech jest zakontraktowanie Paulo Dybali, który jeszcze do niedawna błyszczał w ekipie Juventusu.

Kibice rzymskiego klubu już wkrótce będą mieć kolejne powody do zadowolenia. Władze osiągnęły pełne porozumienie z Andreą Belottim, który wraz z końcem czerwca został wolnym zawodnikiem. Wówczas rozstał się z Torino, kończąc tym samym siedmioletni pobyt w tym klubie.

Poznaliśmy szczegóły kontraktu, jakim zwiążą się obie strony. Włoski napastnik podpisze umowę do 30 czerwca 2025 roku, na mocy której będzie zarabiał 3 miliony euro za sezon.

Reprezentant Włoch był w minionych latach czołowym snajperem całej Serie A. Łącznie ma na swoim koncie 106 trafień w 270 występach. W poprzednich okienkach transferowych media informowały o jego kontaktach z czołowymi europejskimi klubami, jednak finalnie na przeszkodzie zawsze stawała jego nieregularność.

Teraz Belotti będzie miał szanse udowodnić swoje umiejętności w zespole, który stać na grę o najwyższe cele.

Zobacz również: Awaryjny transfer Juventusu? Na celowniku dwóch pomocników

Komentarze