Andrea Belotti bez klubu

Andrea Belotti
Andrea Belotti Pressfocus

Andrea Belotti od 1 lipca oficjalnie przestał być piłkarzem Torino. Włoch nie osiągnął z klubem porozumienia w kwestii przedłużenia umowy i stał się tym samym wolnym agentem. Media nie mają wątpliwości, że napastnik niedługo ogłosi porozumienie z nowym zespołem.

  • Torino do ostatniej chwili próbowało przedłużyć kontrakt z Andreą Belottim
  • Napastnik nie doszedł do porozumienia z klubem i od 1 lipca został bez klubu
  • W najbliższym czasie powinniśmy poznać nowego pracodawcę napastnika

Belotti odchodzi jako legenda Torino

Andrea Belotti jeszcze przed końcem rozgrywek poinformował Torino, że nie zamierza przedłużać swojego kontraktu. Mimo to Byki starały się zatrzymać go w zespole, oferując mu atrakcyjne zarobki. Nie przekonało to jednak Włocha, który po siedmiu latach opuścił zespół w Turynu.  

Napastnik ma kilka ofert od topowych europejskich klubów, a faworytem do jego pozyskania jest AS Monaco. Ostatni sezon nie był dla niego zbyt udany. Belotti rozegrał tylko 23 mecze, w trakcie których strzelił osiem bramek i zanotował jedną asystę. Na przeszkodzie w zyskaniu regularności stanęły mu urazy. Z powodu kontuzji Włoch stracił w ostatniej kampanii aż 20 meczów. 

Belotti reprezentował barwy Torino od 2017 roku, do którego przeniósł się z Palermo. Dla Byków rozegrał 251 meczów, które przełożyły się na 113 bramek i 28 asyst. Jego wartość według portalu Transfermarkt wynosi 20 milionów euro.

Czytaj też: Torino włączyło się do walki o transfer reprezentanta Polski

Komentarze

Na temat “Andrea Belotti bez klubu