Belotti i Piątek na liście życzeń Fiorentiny?

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że szkoleniowiec ACF Fiorentiny chce mieć w zespole nowego napastnika. Corriere dello Sport podaje, że głównymi celami klubu z Toskanii są Krzysztof Piątek z Herthy BSC i Andrea Belotti z Torino FC.

Czytaj dalej…

Napastnik Byków od dłuższego czasu znajduje się na celowniku Violi. W każdym razie kłopotem w przypadku reprezentanta Włoch może być suma odstępnego. Torino oczekuje 50 milionów euro za Belottiego, co sprawia, że sternicy Violi muszę mieć przygotowany plan awaryjny.

Polak planem B?

W związku z powyższym włoski dziennik sportowy sugeruje, że Fiorentina może zarzucić się na reprezentanta Polski w osobie Piątka. Co prawda były zawodnik AC Milanu zmienił klub zaledwie kilka miesięcy temu, ale kolejny transfer z udziałem piłkarza nie jest wykluczony.

Zwolennikiem pozyskania napastnika Starej Damy ma być szkoleniowiec Violi Giuseppe Iachini, który miał już podobne wyrazić chęć posiadania Piątka w swojej drużynie przed władzami Fiorentiny.

Trener Violi zwolennikiem talentu Piątka

Rynkowa wartość polskiego zawodnika szacowana jest na nieco ponad 20 milionów euro. Piątek ma kontrakt ważny z Herthą do końca czerwca 2025 roku. 25-latek w koszulce berlińskiej ekipy wystąpił łącznie w 16 meczach, notując w nich pięć trafień i jedną asystę.

Komentarze