Belotti chce pucharów. Inter i Man Utd chcą Włocha

Andre Belotti
Andre Belotti fot. Grzegorz Wajda

Manchester United i Inter Mediolan znajdują się wśród klubów zainteresowanych pozyskaniem napastnika Torino Andrei Belottiego. 26-letni reprezentant Włoch poważnie rozważa zrobienie kolejnego kroku w swojej karierze i przeniesienie się do większego klubu.

Czytaj dalej…

Aktualnie Belotti jest kluczowym zawodnikiem turyńskiego zespołu. Napastnik zdobył 16 z 41 bramek Torino w obecnym sezonie i będzie miał ogromny wkład w utrzymanie drużyny w Serie A. Na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek, zespół ze Stadio Olimpico ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Torino straci Belottiego?

To może być jednak ostatni sezon napastnika w zespole Torino. Jak informuje Tuttosport, do pozostania w klubie może przekonać go jedynie nowy kontrakt i gwarancja działań pozwalających myśleć o zakwalifikowaniu się w najbliższym czasie do europejskich pucharów. O to może być jednak bardzo trudno.

Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest odejście Belottiego, który nie może narzekać na brak zainteresowania. Według włoskich mediów, 26-latek znajduje się na celowniku między innymi Interu Mediolan i Manchesteru United. Zainteresowane pozyskaniem zawodnika kluby będą musiały jednak liczyć się z koniecznością wyłożenia ponad 40 milionów euro, które za piłkarza już w styczniu oferowała Fiorentina.

W umowie Belottiego z Torino, która obowiązuje do czerwca 2022 roku, znajduje się również klauzula odstępnego dla zagranicznych klubów w wysokości 100 milionów euro. Włoski klub nie ma jednak żadnych szans na uzyskanie z jego sprzedaży takiej kwoty.

Komentarze