Belotti bliżej porozumienia z Torino

Andrea Belotti
Andrea Belotti fot. PressFocus

Andrea Belotti według najnowszych informacji włoskich mediów jest blisko podpisania nowego kontraktu z Torino FC. Aczkolwiek wciąż są rozbieżności zdań obu stron w sprawie sumy odstępnego, która ma być wpisana do kontraktu zawodnika.

  • Andrea Belotti może wkróce parafować nową umowę z Il Toro
  • Włoski napastnik według informacji Gianluki Di Marzio jest bliżej zawarcia porozumienia z Torino
  • Kością niezgody pozostaje jednak sumą odstępnego, bo obie strony mają różne stanowiska na tej płaszczyźnie

Belotti jednak na dłużej w Torino?

Andrea Belotti ma umowę ważną z Il Toro tylko do końca czerwca 2022 roku. W związku z tym sternicy Torino robią, co w ich mocy, aby przedłużyć kontrakt ze swoją gwiazdą i nie dopuścić do tego, że reprezentant Włoch rozstanie się z klubem na zasadzie wolnego transferu.

Gianluca Di Marzio ze Sky Sport Italia podaje natomiast, że w trakcie wtorkowych negocjacji między piłkarzem a władzami klubu poczyniono duże postępy w sprawie ustalenia warunków nowej umowy. Belotti przede wszystkim ma mieć zapewniony wzrost zarobków do 3,3 miliona euro rocznie, z czego zawodnik wydaje się zadowolony.

Spornym punktem nowego kontraktu jest natomiast suma odstępnego. Belotti chciałby, aby wynosiła ona mniej więcej 20-25 milionów euro. Tymczasem działacze Byków chcą, aby ta wyniosła 40 milionów euro.

Włoski napastnik jeszcze niedawno był łączony ze zmianą barw klubowych. Belotti znajdował się na celowniku Atalanty i Romy. Ostatnio jednak tematy ostygły.

Czytaj więcej: Inter opublikował komunikat ws. Nainggolana

Komentarze

Na temat “Belotti bliżej porozumienia z Torino