Bellerin zakotwiczy w Serie A? Hiszpan na celowniku gigantów

Emirates Stadium
Emirates Stadium fot. Wojciech Witkowski

Hector Bellerin podobno bardzo poważnie bierze pod uwagę rozstanie z Arsenalem FC. Tymczasem najnowsze informacje w sprawie przyszłości piłkarza wskazują, że ten może zasilić szeregi jednego z czołowych klubów Serie A, donosi ESPN.

Czytaj dalej…

25-letni zawodnik praktycznie całą dotychczasową karierę piłkarską spędził w Londynie. Niewykluczone natomiast, że niebawem zawodnik zdecyduje się na zmianę klubu, mogąc spróbować swoich sił w szeregach Interu Mediolan, czy Juventusu FC.

Nie jest tajemnicą, że trzykrotny reprezentant Hiszpanii już od dłuższego czasu znajduje się na radarze sterników Starej Damy. Prawy obrońca może być niebawem celem numer jeden dla Juventusu, jeśli faktem stałby się transfer Mattii De Sciglio do FC Barcelony, o czym spekulują media.

Prawy obrońca potrzebny na już w Juve i Interze

Jeśli transakcja z udziałem Włocha stałaby się faktem, a Bellerin dołączyłby do teamu z Piemontu, to Hiszpan o miejsce w wyjściowym składzie turyńskiej drużyny mógłby rywalizować z Danilo lub Juanem Cuadrado, który w trakcie kampanii 2019/2020 niejednokrotnie był ustawiony na prawej obronie.

Jednak nie tylko Juve pilnie potrzebuje się wzmocnić na prawej defensywie. Podobny cel mają działacze Nerazzurrich. Aktualnie w Interze nominalnym prawym defensorem jest tylko Danilo D’Ambrosio, mający umowę ważną z klubem z Lombardii do końca czerwca 2021 roku.

Dodajmy, że Hiszpan Bellerin w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 16 meczach, notując w nich jedno trafienie i dwie asysty.

Komentarze