Zawieszenie Lukaku anulowane. Wymowna reakcja Belga

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku Pressfocus

W weekend doszło we Włoszech do bezprecedensowego wydarzenia. Prezydent FIGC postanowił unieważnić zawieszenie Romelu Lukaku, dzięki czemu Belg będzie mógł zagrać w rewanżowym półfinale pucharu Włoch z Juventusem. Napastnik opublikował wpis z wymownym komentarzem. 

  • Romelu Lukaku w pierwszym meczu półfinału pucharu Włoch został ukarany przez sędziego czerwoną kartką za rzekome sprowokowanie kibiców Juventusu swoją cieszynką
  • Pierwotnie odwołanie od kary dla napastnika zostało odrzucone, jednak po interwencji prezydenta FIGC karę anulowano
  • Napastnik Interu Mediolan opublikował oświadczenie w odpowiedzi na pozytywne rozpatrzenie jego sprawy przez władze ligi

“Sprawiedliwości stało się zadość”

Inter Mediolan zaraz po półfinale pucharu Włoch z Juventusem postanowił odwołać się od czerwonej kartki, jaką obejrzał Romelu Lukaku. Belg został przez sędziego ukarany za swoją cieszynkę po bramce, którą miał sprowokować kibiców Starej Damy. W rzeczywistości była to reakcja na rasistowskie obelgi, jakie fani kierowali w jego stronę w trakcie spotkania.

Pierwotnie odwołanie Nerazzurrich zostało odrzucone. Sprawą zainteresował się jednak sam prezydent FIGC, który postanowił zareagować. Unieważnił on karę Lukaku, dzięki czemu snajper będzie mógł zagrać w spotkaniu rewanżowym.

Zawodnik opublikował oświadczenie, w którym wyraził radość z powodu zmiany decyzji ze strony władz ligi włoskiej.

“Jestem niezwykle szczęśliwy z powodu decyzji prezydenta FIGC, który wykazał znakomite zrozumienie sytuacji. Wierzę, że dzięki jego interwencji sprawiedliwości stało się zadość, a do tego jest to wiadomość skierowana do całego świata sportu i nie tylko. To pokazuje, że wciąż istnieje potrzeba i chęci do walki z rasizmem.” – napisał zawodnik.

Rewanżowe spotkanie półfinału pucharu Włoch pomiędzy Interem Mediolan i Juventusem rozegrane zostanie 26 kwietnia na San Siro. 

U nas też: Koniec sezonu dla gwiazdy Interu. Czas na pożegnanie z kibicami?

Komentarze

Na temat “Zawieszenie Lukaku anulowane. Wymowna reakcja Belga