Divock Origi nowym nabytkiem mistrzów Włoch

Divock Origi
Divock Origi Pressfocus

Dość długo czekali kibice Milanu na oficjalne ogłoszenie transferu Divocka Origiego. We wtorek klub w oficjalnym komunikacie poinformował o pozyskaniu Belga. Napastnik z ekipą mistrza Italii podpisze czteroletni kontrakt.

  • Wraz z końcem czerwca wygasła umowa wiążąca Origiego z Liverpoolem
  • Napastnik zdecydował się na przenosiny do AC Milanu
  • Belg podpisał z mistrzami Włoch czteroletni kontrakt

Milan dopiął swego i bezgotówkowo sprowadził Origiego

Pod koniec ubiegłego sezonu Divock Origi podjął decyzję o nieprzedłużaniu swojego kontraktu z Liverpoolem. Belg świętował z The Reds wiele sukcesów, jednak mimo odegrania kluczowej roli w wielu istotnych meczach, nie otrzymywał od Juergena Kloppa zbyt wielu minut. Wobec dużej konkurencji w formacji ataku wicemistrzów Anglii Origi najczęściej rozpoczynał spotkania na ławce rezerwowych. 

W zeszłym sezonie Belg rozegrał jedynie 18 meczów, a często nie otrzymywał nawet powołania do kadry meczowej. Jako że jego kontrakt wygasał wraz z końcem czerwca, podjął decyzję o opuszczeniu Liverpoolu po siedmiu latach. Media informowały, że napastnik jest w trakcie negocjacji z AC Milanem, a na początku lipca doniesienia te znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. 

We wtorek AC Milan ogłosił w oficjalnym komunikacie pozyskanie Origiego, który podpisał czteroletni kontrakt. Po zakontraktowaniu 27-latka, mistrzowie Włoch skupią się na pozyskaniu Hakima Ziyecha i Charlesa de Ketelaere.

Sprawdź też: Mistrzowie Włoch negocjują z Chelsea transfer pomocnika

Komentarze

Comments 3 comments