Przyszłość Romelu Lukaku pod znakiem zapytania

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku Pressfocus

Niejasna pozostaje przyszłość Romelu Lukaku w Interze Mediolan. Belg ma mocne wahania formy, a włodarze Nerazzurrich nie są przekonani do pomysłu wykupywania go z Chelsea. Najnowsze informacje na temat napastnika przekazał Daniele Longo z redakcji Calciomercato

  • Romelu Lukaku odbudowuje dopiero swoją formę
  • Belg trafił do siatki w meczu z Udinese
  • Włodarze Interu wahają się nad wykupieniem go z Chelsea

Romelu Lukaku musi przekonać Inter Mediolan

Tylko trzy trafienia w obecnej kampanii dla Interu Mediolan zanotował Romelu Lukaku. Inna sprawa, że z powodu kontuzji Belg stracił już 18 meczów w sezonie 2022/23. Napastnik ma problem z odzyskaniem regularności, a trener Simone Inzaghi nie zawsze stawia na niego w wyjściowym składzie.

Daniele Longo z redakcji Calciomercato przekazał, że przyszłość zawodnika pozostaje niejasna. Włodarze Interu są sceptycznie nastawieni do pomysłu wykupywania Belga z Chelsea, której formalnie jest zawodnikiem. Na drodze przede wszystkim stoją kwestie finansowe. Nerazzurri nie zamierzają wydawać na tak kontuzjogennego napastnika zbyt wielkich pieniędzy. 

W meczu z Udinese Calcio Lukaku otworzył wynik meczu, wykorzystując rzut karny w pierwszej połowie. Było to dla niego jednak dopiero drugie trafienie w Serie A. Media przekazały, że 29-latek prezentuje się bardzo dobrze na treningach i daje argumenty za zatrzymaniem go w Mediolanie. 

Działacze Interu nie rozpoczęli jeszcze rozmów z Chelsea ws. przyszłości Romelu Lukaku. Sezon zbliża się już do końca, a na ten moment więcej argumentów przemawia za powrotem snajpera do Londynu. Belg ma jeszcze kilka miesięcy na przekonanie działaczy Interu do wykupienia go.

Komentarze