“Będziemy silniejsi niż kiedykolwiek”

Dusan Vlahović
Dusan Vlahović fot. PressFocus

Juventus po decyzji Włoskiej Federacji Piłkarskiej o odjęciu 15 punktów praktycznie stracił szanse nie tylko na Scudetto, ale również na grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Na temat kary za nieprawidłowości finansowe kilka słów wyraził za pośrednictwem mediów społecznościowych Dusan Vlahović.

  • Juventus został ukarany gigantyczną karą od FIGC
  • Dusan Vlahović wypowiedział się na temat kary dla Starej Damy
  • Ekipa z Turynu obecnie ma tylko 22 punkty
  • Klub z Allianz Stadium zapowiedział natomiast odwołanie od werdyktu

Vlahović nie zamierza się poddawać

Juventus po odjęciu 15 punktów legitymuje się aktualnie dorobkiem 22 punktów. Drużyna z Turynu traci 12 punktów do szóstej obecnie AS Romy. Niemniej szansą na występy Starej Damy w europejskich pucharach jest jeszcze ewentualny triumf w Pucharze Włoch. Tymczasem Dusan Vlahović przekonywał, jego zespół będzie teraz silniejszy, niż kiedykolwiek wcześniej.

Nie boimy się utraty kilku punktów. Nie boimy się naszych rywali. Nie musimy się niczego bać. Bo kiedy wszyscy uznają, że upadliśmy, będziemy silniejsi niż kiedykolwiek. Jesteśmy Juventusem – napisał Dusan Vlahović na swoim profilu na Instagramie.

Godne uwagi jest to, że prokurator za nieprawidłowości finansowe wnioskował o to, aby Juventus został ukarany odjęciem dziewięć punktów. Sąd Federalny ustalił jednak, aby odjąć 15 punktów Starej Damie.

O przestępstwa finansowe oskarżono także inne włoskie kluby: Sampdorię, Empoli, Genoę, Parmę, Pisę, Pescarę i Novarę, ale wszystkie te ekipy ostatecznie zostały uniewinnione. Juve po zaktualizowaniu tabeli spadł z 3. na 10. miejsce w ligowej klasyfikacji.

Czytaj więcej: Gigantyczna kara dla Juventusu od FIGC

Komentarze