Będzie zmiana kapitana w Romie. “To strategiczny wybór”

Piłkarze AS Romy
Piłkarze AS Romy fot. PressFocus

Edin Dzeko i Paulo Fonseca w ostatnim czasie znajdowali się na stronach każdej gazety sportowej w Italii. Było to efektem konfliktu między obiema stronami, który doprowadził do tego, że Portugalczyk odstawił Bośniaka od wyjściowego składu. Zawodnik wrócił do treningów zespołem we wtorek. Na temat sytuacji między obiema stronami wypowiedział się dyrektor generalny Giallorossich.

Edin Dzeko był w trakcie zimowej sesji transferowej bliski przeprowadzki do Interu Mediolan. W zamian do ekipy ze Stadio Olimpico miałby dołączyć Alexis Sanchez. Ostatecznie transakcja nie doszła do skutku. Wyjaśnienia w sprawie konfliktu wyraził z kolei przedstawiciel klubu.

– Nie chcę szukać drogi ucieczki. Ważne jest, aby zrozumieć, że wewnątrz klubu panuje dynamika, która jest podobna do tej panującej w rodzinie, a rodziny stają się silniejsze, rozwiązując swoje problemy – powiedział Tiago Pinto w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

– Edin to silny piłkarz, wspaniały profesjonalista z dużym doświadczeniem i osobowością, a Fonseca jest liderem naszego projektu, wykonał świetną robotę i jest właściwą osobą do budowania przyszłości klubu – kontynuował dyrektor generalny rzymian.

– W ciągu ostatnich kilku dni spotykaliśmy się razem, aby wzmocnić wzajemne zaufanie. Wyszliśmy szczęśliwi i pewni siebie, teraz musimy skupić się na dobru zbiorowym, które jest ważniejsze niż interes jednostek – zaznaczył Portugalczyk.

W dobie tego, co miało miejsce w ostatnim czasie, zasadne wydaje się, czy Dzeko może być nadal kapitanem zespołu. W tej kwestii Tiago Pinto też się wypowiedział.

– Jestem przekonany, że klub musi opierać się na zasadach, w tej chwili Edin nie jest kapitanem, ale pracujemy dla dobra klubu, a Dzeko będzie pierwszym, który będzie nad tym pracował – zaznaczył dyrektor generalny Romy.

Kto będzie następnym kapitanem? – To strategiczny wybór, który dotyczy trenera i klubu. To musi być wspólna decyzja. Jednak trener ma swobodę w podejmowaniu decyzji taktycznych, oczywiście nikt z klubu nie będzie mu przeszkadzał – uzupełnił Tiago Pinto.

Komentarze