Będzie wielki powrót do Juventusu. Warunki kontraktu ustalone

Paul Pogba
Paul Pogba PressFocus

Po sześciu latach przerwy Paul Pogba wróci do Juventusu. Przekonane są o tym włoskie media, które informują o osiągniętym pomiędzy stronami porozumieniu w sprawie warunków indywidualnego kontraktu.

  • Paul Pogba uzgodnił warunki kontraktu z Juventusem
  • 29-letni Francuz prawdopodobnie wróci do Turynu po sześciu latach
  • Juventus miał wygrać rywalizację o jego pozyskanie między innymi z PSG, Realem Madryt i Manchesterem City

Pogba wybrał Juventus

29-letni reprezentant Francji jest obecnie bardzo łakomym kąskiem dla wielu europejskich klubów, bowiem jest dostępny na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt z Manchesterem United wygasa z końcem czerwca i nie zostanie przedłużony. W kolejce do jego pozyskania ustawiły się między innymi Paris Saint-Germain, Real Madryt i Manchester City, ale wszystko wskazuje na to, że rywalizację o jego pozyskanie wygra Juventus, w którym miał już okazję występować w latach 2012-2016.

Według najważniejszych włoskich mediów, z La Gazzetta dello Sport, powrót Pogby do Turynu jest przesądzony. Obie strony miały już dojść do porozumienia w sprawie warunków kontraktu, który ma obowiązywać przez najbliższe trzy lata. Francuz ma zarabiać w drużynie Starej Damy 10 milionów euro rocznie plus bonusy. Negocjacje z włoskim klubem w imieniu Pogby, po śmierci jego agenta Mino Raioli, prowadził jego prawnik.

Pogba już po raz drugi w karierze dołączy do Juventusu na zasadzie wolnego transferu. W 2012 roku trafił do Turynu na takie samej zasadzie z Manchesteru United, który po czterech latach odkupił go za 105 milionów euro.

Podczas pierwszego pobytu w Turynie, Pogba rozegrał w barwach Juventusu 178 spotkań, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Na swoim koncie ma 34 gole i 40 asyst w koszulce Starej Damy. Przez ostatnie sześć lat grał na Old Trafford. Dla Manchesteru United rozegrał 233 mecze, 39 razy trafiając do bramki rywali i dokładając do tego 51 asyst.

Zobacz także: Juventus przed metamorfozą. Czego chce Allegri, a na co liczy klub?

Komentarze

Comments 8 comments

Świetna informacja, rozkapryszona gwiazdeczka wraca do „domu” w którym nikt nie będzie mu kazał ciężko trenować ani dawać z siebie 110%. Zagra 1 dobry mecz na 5, ewentualnie będzie kontuzjowany pół sezonu plus pensja 10mln. Jest w pyte

Kompletnie nie zrozumiałeś sensu komentarza. Nie chodzi o kulturę pracy w Juve, tylko o kulturę pracy tego gościa i jego podejście do swojego zawodu + mentalność. On nie dopasuje się do zespołu, to zespół ma się dopasować do niego.

Wychodzi na to że jesteś po prostu zbyt mało inteligentny by to zrozumieć, ale to już nie mój problem. Wytłumacz mi co było w tym głupiego? Obroń w jakikolwiek sposób „bożka środka pola” na podstawie jego gry i fochów na przestrzeni ostatnich 3 sezonów, może wtedy zacznę traktować cię choć trochę poważniej.

Jeżeli mogę… W ManU ostatnimi czasy to raczej wszyscy piłkarze tracą na warości czy wizerunku. Poza tym w Anglii będąc częściej krytykowany niż chwalony zdobył Mistrzostwo Świata. Poza tym to właśnie dzięki występom w koszulce Juve piłkarski świat dowiedział się kto to jest Paul Pogba. Więc może? Natomiast z minusów to: kontuzje, ego i allegri. W juve potrzeba przede wszystkim kogoś takiego jak Vidal z okresu w Turynie(charyzma, zawziętość, parcie do przodu) , jak Pirlo(piłkarza myślącego i umiejącego to zastosować na boisku). Ale albo takich nie ma, albo są nieosągalni dla Juve. Więc Pogba.