Będzie śledztwo przeciwko napastnikowi Juve

Dusan Vlahović
Dusan Vlahović PressFocus

Włoskie media donoszą, że zostanie wszczęte śledztwo przeciwko Dusanowi Vlahoviciowi. Sytuacja ma związek z transferem Serba do Juventusu w styczniu, gdy zawodnik miał złamać zasady izolacji domowej w związku z zakażeniem COVID-19. Stan zdrowia byłego już gracza Fiorentiny był dość szeroko komentowany w Italii. Teraz zajściem zajął się włoski sanepid, a sprawa ma trafić do prokuratury.

  • Dusan Vlahović jest posądzany o złamanie zasad samoizolacji
  • Serb mógł popełnić wykroczenie zbyt szybko podróżując bez otrzymania należytej zgody
  • Sprawie przyjrzy się prokuratura

Dusan Vlahović miał złamać warunki samoizolacji

Dusan Vlahović jeszcze jako zawodnik Fiorentiny nie wystąpił w ligowym meczu z Cagliari, ponieważ uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Serb musiał poddać się samoizolacji, a gdy po kilku dniach jego wynik by negatywny od razu udał się do Turynu, gdzie przeszedł testy medyczne przed oficjalnym ogłoszeniem transferu do Juventusu. Już pod koniec stycznia pojawiły się pierwsze komunikaty, że napastnik złamał zasady samoizolacji poprzez zbyt wczesne podróżowanie.

“Corriere dello Sport” podaje, że lokalny zakład opieki zdrowotnej (ASL) w Toskanii zasygnalizował potencjalne naruszenie nakazu samoizolacji. Ogłoszono, ze ASL dowiedział się o podróży Dusana Vlahovicia do Turynu z mediów, które głośno komentowały transfer Serba. Sprawdzenie tej sytuacji wykazało, ze zawodnik nie otrzymał niezbędnego pozwolenia na opuszczenie domu, dlatego sprawie ma przyjrzeć się prokuratura.

Nieoficjalne informacje sugerują, że Vlahović zakażenie COVID-19 przechodził bezobjawowo, a ponadto jest zaszczepiony trzema dawkami.

Serb przeniósł się do Juventusu za ponad 70 mln euro i już w pierwszym meczu przeciwko Hellas Werona udowodnił, że jest warty tych pieniędzy. Serb strzelił bardzo ładną bramkę po asyście Paulo Dybali. Wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy mecz z Sassuolo w ramach Pucharu Włoch również rozpocznie w wyjściowej jedenastce.

Zobacz również: Zakaria wskazał, co zdecydowało o transferze do Juve

Komentarze

Na temat “Będzie śledztwo przeciwko napastnikowi Juve