Bayern z ofertą za obrońcę Juventusu

Matthijs de Ligt
Matthijs de Ligt PressFocus

Alfredo Pedulla poinformował, że Bayern Monachium złożył ofertę za Matthijsa de Ligta w wysokości 75 milionów euro. Juventusu ta kwota nie satysfakcjonuje.

  • Matthijs de Ligt spróbuje tego lata odejść z Juventusu
  • O jego usługi walczą głównie Chelsea oraz Bayern Monachium
  • Bawarczycy złożyli w środę ofertę w wysokości 75 milionów euro. Stara Dama liczy na minimum pięć milionów więcej

De Ligt w Monachium? Trwają rozmowy

Najprawdopodobniej kariera Matthijsa de Ligta w Juventusie zakończy się już po trzech sezonach. Holender nie znalazł porozumienia z klubem w sprawie nowej umowy i poprosił o umożliwienie odejścia. 22-latek, mimo średnich recenzji, wciąż wzbudza wielkie zainteresowanie na rynku. O jego usługach marzą głównie Chelsea oraz Bayern Monachium.

Pierwsza oferta Bawarczyków zawierała 60 milionów euro plus kartę zawodniczą Benjamina Pavarda. Stara Dama bez zastanowienia odrzuciła propozycję. Turyńczyków interesuje wyłącznie gotówka.

Drugi kontakt obu klubów był już znacznie bardziej udany. Rekordowi mistrzowie Niemiec zaproponowali 75 milionów euro kwoty podstawowej. Dodatkowe bonusy miałyby wynieść do pięciu kolejnych milionów. Włosi liczą na zwiększenie oferty do 80 milionów – wówczas ją zaakceptują. Warto dodać, że o porozumienie w kwestii indywidualnego kontraktu nie powinno być trudno. Holender dzieli agenta z nowymi nabytkami Bayernu: Ryanem Gravenberchem oraz Noussairem Mazraouim.

De Ligt w minionym sezonie rozegrał 42 mecze. Zanotował w nich trzy bramki i asystę.

Zobacz również: Juventus pracuje nad transferem stopera. Doszło do spotkania.

Komentarze

Comments 2 comments