Bastoni, Tonali i Scamacca mogą zostać nowymi filarami reprezentacji Włoch

Alessandro Bastoni
Alessandro Bastoni fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch ma być nadal prowadzona przez Roberto Manciniego. Tymczasem w mediach nie brakuje spekulacji, na kim powinna być oparta Squadra Azzurra w trakcie walki o awans na Euro 2024.

  • Reprezentacja Włoch praktycznie we wtorek zacznie misję Euro 2024
  • Wszystko wskazuje, że sternikiem Squadra Azzurra pozostanie Roberto Mancini
  • Jest trzech zawodników, na których 57-latek może oprzeć reprezentację Włoch w eliminacjach do mistrzostw Europy

Reprezentacja Włoch przed metamorfozą

Reprezentacja Włoch po porażce w miniony czwartek z Macedonią Północną (0:1) po raz drugi z rzędu nie wywalczyła awansu na mistrzostwa świata. W każdym razie po czasie rozpaczy przyszła pora na chłodną analizę, z której wynika, że nie ma sensu zmiana opiekuna aktualnych mistrzów Europy.

Wszystko wskazuje na to, że Mancini będzie miał postawione zadanie wywalczenia z reprezentacją Włoch awansu na mistrzostwa Europy w Niemczech. Tym samym 57-latek będzie miał szanse zmienić skład Squadra Azzurra, dając szanse młodym talentom. Szczególnie trzech zawodników wydaje się, że zasługuje na szanse.

Przede wszystkim w nowym rozdaniu kluczowym obrońcą reprezentacji Włoch może być Alessandro Bastoni. 22-latek aktualnie broni barw Interu Mediolan, w którym imponuje warunkami fizycznymi i świadomością taktyczną. Wygląda na to, że Bastoni jest naturalnym wyborem do zastąpienia takich weteranów jak Leonardo Bonucci, czy Giorgio Chiellini.

Kolejnym zawodnikiem, który może być beneficjentem zmian w drużynie narodowej, jest Sandro Tonali. 21-latek to silny i inteligentny defensywny pomocnik, znany z doskonałego przeglądu pola i precyzyjnych długich podań. Fizycznie może przypominać Andreę Pirlo. Aczkolwiek jego styl gry to coś a’la Gennaro Gattuso.

Niewykluczone, że reprezentacyjną karierę zakończy Ciro Immobile. Tymczasem jego następca może zostać Gianluca Scamacca. Broniący na co dzień barw Sassuolo zawodnik jest niezwykle wszechstronny. Potrafi wstrzymać grę, a także schodzić głęboko i czekać na idealne podanie. Wszystko jest uzależnione od sytuacji w danym momencie.

Czytaj więcej: “Trzeba krok po kroku budować zwycięską przyszłość”

Komentarze