Bastoni chce pozostać w Interze

Alessandro Bastoni
Alessandro Bastoni PressFocus

Agent Alessandro Bastoniego wyznał, że jego podopieczny chce pozostać w Interze, a nawet osiągnął już porozumienie z klubem odnośnie nowego kontraktu.

Bastoni chce pozostać w Interze

Po tym, jak Inter sięgnął po mistrzostwo kraju, w klubie mogą skonkretyzować plany odnośnie poszczególnych zawodników. Jednym z rozchwytywanych na rynku transferowym graczy jest Alessandro Bastoni. 22-letni Włoch był podporą defensywy świeżo koronowanego mistrza Serie A. Choć jego kontrakt z Nerazzurri obowiązuje do czerwca 2023 roku, nic dziwnego, że klub zamierza zabezpieczyć się na przyszłość.

Osiągnąłem już porozumienie z Beppe Marottą i dyrektorem sportowym Piero Ausilio w sprawie przedłużenia kontraktu Bastoniego. Teraz czekamy na odpowiedź ze strony właścicieli – powiedział agent zawodnika w rozmowie z Calciomercato.it – Alessandro chce zostać w Interze, jest fanem klubu. Umowa nie została jeszcze sfinalizowana przez nieobecność właściciela. Prezydent Steven Zhang wrócił do Mediolanu właśnie po to, by dopiąć tę sprawę – dodał Tullo Tinti.

Agent uważa też, że wielką rolę w rozwoju Bastoniego odegrał Antonio Conte.

Tak, ma na tym polu wiele zasług. Zrobił to jednak dla całego Interu. Był w tym sezonie prawdziwym liderem drużyny – chwalił szkoleniowca Tinti. – Po wypożyczeniu do Parmy Conte powiedział, że chce zatrzymać Bastoniego w Interze, bo w niego wierzy. Miał rację, mówiąc, że to facet ze wspaniałą przyszłością i perspektywami – dodał.

22-letni stoper był dla swojego trenera podstawowym wyborem na środku obrony. Rozegrał we wszystkich rozgrywkach aż 38 spotkań, w których zanotował cztery asysty. Mimo, że Nerazzurri sięgnęli po mistrzostwo, nie zakończyli jeszcze sezonu. W najbliższą sobotę zmierzą się z Sampdorią.

Inter Mediolan
Sampdoria
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. maja 2021 17:53.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze