Barzagli zapowiedział zakończenie kariery

Stadion Juventusu FC
Stadion Juventusu FC fot. Grzegorz Wajda

Obrońca Juventusu, Andrea Barzagli, potwierdził po ostatnim ligowym meczu Starej Damy, że ten sezon będzie jego ostatnim w profesjonalnej karierze.

Czytaj dalej…

37-letni Włoch rozegrał osiemdziesiąt minut w starciu ze SPAL, które to starcie Juventus przegrał w stosunku dwa do jednego. Podczas pomeczowej rozmowy Barzagli przyznał, że był to jeden z jego ostatnich występów w karierze.

– Myślałem o tym długi i intensywnie i doszedłem do wniosku, że to odpowiedni moment na emeryturę – powiedział zawodnik Starej Damy.

– Biorąc pod uwagę mój wiek i wszystkie kontuzje, z którymi ostatnio się zmagałem, mogę powiedzieć, że to mój ostatni sezon w profesjonalnej piłce – dodał.

– Teraz będę musiał zastanowić się co dalej. Zawsze chciałem być piłkarzem i mam nadzieję, że po zakończeniu kariery nadal będę związany z tym sportem. Świat piłki nożnej ciągle mnie przyciąga – podsumował Barzagli.

Andrea Barzagli związany jes z Juvetnusem od 2011 roku. Wcześniej występował też w takich klubach jak Palermo, Chievo, Pacienza czy Wolfsburg.

Komentarze