Barzagli: Zaczyna się dla mnie nowa podróż

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Andrea Barzagli po zakończeniu sezonu przechodzi na piłkarską emeryturę. Obchodzący w tym miesiącu swoje 38 urodziny obrońca przyznaje, że nie podjął jeszcze decyzji w kontekście swojej przyszłości, dając jednak do zrozumienia, że nie wyobraża sobie swojego życia bez piłki nożnej.

Czytaj dalej…

– Naprawdę będę tęsknić za codzienną pracą, żartami, przygotowaniami do gier, cierpieniem i świętowaniem razem z innymi chłopakami – powiedział Barzagli cytowany przez Football Italia.

– Będzie ciężko, ale teraz zaczyna się dla mnie nowa podróż. Następny rok będzie ważny, jeśli chodzi o pomoc w ustaleniu, którą ścieżkę powinienem wybrać, ale nie widzę siebie z dala od piłki nożnej – kontynuował Włoch.

– Według medialnych spekulacji Barzagli ma dwie propozycje. Jedną z nich jest dołączenie do sztabu szkoleniowego Juve, a drugą dołączenie do zespołu trenerów Antonio Conte, niezależnie od tego, gdzie były selekcjoner reprezentacji Włoch będzie pracował.

– Najważniejszym momentem mojej kariery w Juventusie była prawdopodobnie inauguracja nowego stadionu. Wtedy zdałem sobie sprawę, jak duży był ten klub. Pierwszy tytuł mistrzowski był także wyjątkowy, podobnie jak ostatni, co oznacza koniec mojej kariery – skwitował 74-krotny reprezentant Włoch.

Komentarze