Głośna przeprowadzka Bereszyńskiego!

Bartosz Bereszyński
Bartosz Bereszyński PressFocus

Napoli oficjalnie potwierdziło sprowadzenie Bartosza Bereszyńskiego. Prawy obrońca został wypożyczony do lidera Serie A z opcją transferu definitywnego.

  • Bartosz Bereszyński przeprowadził się do Napoli
  • Polak został wypożyczony do lidera Serie A z Sampdorii
  • W umowie znalazła się opcja transakcji definitywnej

Bereszyński zaprezentowany jako nowy piłkarz Napoli

Napoli za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej i mediów społecznościowych poinformowało o pozyskaniu na zasadzie wypożyczenia Bartosza Bereszyńskiego z Sampdorii Genua. Prawy obrońca po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.

Klub z Neapolu zapewnił sobie opcję transferu definitywnego. Jeżeli lider Serie A zdecyduje się ją aktywować, to zapłaci 1,8 miliona euro, a sam zawodnik wówczas podpisze umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku. W przeciwną stronę czasowo przeprowadzi się 22-letni boczny defensor – Alessandro Zanoli – który na Stadio Luigi Ferraris zajmie miejsce etatowego reprezentanta Polski.

Popularny “Bereś” z powodzeniem występował w koszulce drużyny popularnych “Blucerchiatich” od stycznia 2017 roku, kiedy to trafił do Italii za niespełna 2 miliony euro z Legii Warszawa. Wszechstronny obrońca wcześniej był łączony również z Romą, Juventusem oraz Torino.

Bartosz Bereszyński, który ma za sobą świetne mistrzostwa świata w Katarze, podczas aktualnej kampanii rozegrał 16 spotkań. Portal “Transfermarkt” wycenia 30-latka na 3 miliony euro. Polak w Neapolu początkowo ma być zmiennikiem Giovanniego Di Lorenzo.

Komentarze

Na temat “Głośna przeprowadzka Bereszyńskiego!