Barella daleki od porozumienia, Atletico i PSG w gotowości

Nicolo Barella
Nicolo Barella fot. Grzegorz Wajda

Nicolo Barella jest jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników na rynku transferowym. Reprezentant Włoch wciąż nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Interem Mediolan. Tymczasem chętne na pozyskanie zawodnika są takie kluby jak: Atletico Madryt, czy Paris Saint-Germain.

  • Nicolo Barella to jeden z liderów Interu Mediolan i reprezentacji Włoch
  • 24-latek znalazł się ostatnio na liście piłkarzy nominowanych do wygrania Złotej Piłki
  • Włoski pomocnik nie śpieszy się z podjęciem decyzji ws. swojej przyszłości

Barella nie chce podejmować pochopnej decyzji

Nicolo Barella ma umowę ważną z klubem z Mediolanu do końca czerwca 2024 roku. Zawodnik został nominowany do wygrania Złotej Piłki. Włoski pomocnik wygrał w 2021 roku mistrzostwo Serie A i mistrzostwo Europy, co sprawia, że piłkarz ma argumenty, aby wygrać prestiżowy plebiscyt.

Reprezentant Włoch trafił do Interu z Cagliari Calcio latem 2019 roku. Najpierw na wypożyczenie, a później na stałe. Władze Nerazzurrich wydały łącznie na zawodnika 45 milionów euro.

Klub z Mediolanu ma plan, aby przedłużyć umowę z Barellą, co ma odeprzeć zainteresowanie innych ekip. Pierwsze rozmowy nie budzą jednak optymizmu u kibiców Nerazzurrich. Corriere dello Sport podało, że agent zawodnika Allessandro Eltrami zażądał dla swojego klienta zarobków na poziomie sześciu milionów euro. Inter natomiast maksymalnie może zapewnić Włoch apanaże na poziomie 4-4,5 miliona euro rocznie.

Barella na dzisiaj nie chce spieszyć się z podejmowaniem decyzji. Włoscy dziennikarze podają jednak, że piłkarza chcą mieć u siebie takie kluby jak Atletico Madryt i Paris Saint-Germain. Zawodnik od momentu, gdy trafił do mediolańskiej ekipy, rozegrał 96 spotkań, notując w nich osiem trafień i 26 asyst.

Czytaj więcej: Insigne kuszony przez Inter Mediolan i Man Utd

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:22.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze