Barcelona próbowała przechwycić Matthisja de Ligta

Mathijs De Ligt
Mathijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Dziennikarze Mundo Deportivo poinformowali, że Barcelona po raz kolejny chciała namieszać na rynku transferowym i w ostatniej chwili planowała złożyć ofertę za Matthisja de Ligta.

Czytaj dalej…

Na tego typu akcję zdecydować miał się Josep Maria Bartomeu. Prezydent Barcelony chciał w trybie natychmiastowym udać się do Amsterdamu, aby osobiście porozmawiać z 19-letnim Holendrem i przekonać go, aby ten nie przenosił się do Juventusu. De Ligt miał jednak oznajmić, że nie jest zainteresowany wznowieniem negocjacji z Dumą Katalonii.

Podobną postawę wobec odnowienia rozmów miał zająć Mino Raiola. Agent holenderskiego obrońcy nie chciał jednak rozpoczynać nowych negocjacji, jeśli Duma Katalonii, już na starcie, nie wyrówna propozycji Juventusu zarówno dla niego jak i dla samego zawodnika. To ostatecznie miało skłonić włodarzy Barcelony do odstąpienia od rozmów transferowych.

Dziennikarze Mundo Deportivo dodają, że w związku z tym przenosiny Matthijsa de Ligta do Juve są już pewne, a sam zawodnik pojawi się w Turynie w ciągu najbliższych dwudziestu czterech godzin.

Komentarze