Barcelona odrzuciła ofertę 60 mln euro

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

FC Barcelona otrzymała bardzo atrakcyjną ofertę w sprawie transferu utalentowanego Portugalczyka Trincao, który nie miał jeszcze okazji wystąpić w zespole Dumy Katalonii. Jak poinformował dziennik Sport, jeden z klubów Premier League był gotowy wyłożyć za 20-latka 60 milionów euro.

Czytaj dalej…

Barcelona od koniec stycznia oficjalnie poinformowała o podpisaniu kontraktu z występującym w Sportingu Braga Trincao, za którego zdecydowała się wyłożyć 31 milionów euro. Utalentowany skrzydłowy sezon 2019/20 dokończył w portugalskim klubie i wkrótce dołączy do drużyny prowadzonej przez Quique Setiena.

Szansa Barcelony na natychmiastowy zysk

Na razie nie wiadomo jednak, czy w ogóle będzie miał szansę założyć koszulkę Barcelony w oficjalnym meczu. Wszystko z powodu niespodziewanej oferty z jednego z angielskich klubów, którą do biur Barcelony miał przynieść agent Jorge Mendes. Oferta ma opiewać na 60 milionów euro, co sprawia, że jej przyjęcie, oznaczałoby dla Barcelony natychmiastowy zysk w wysokości 29 milionów euro.

Mimo aktualnych problemów, władze Barcelony odrzuciły tę propozycję, bowiem uważają, że Trincao powinien znaleźć się w kadrze zespołu na kolejny sezon. Podobne stanowisko Barcelona wyraża w przypadku trzech innych młodych zawodników – Pedriego, Ansu Fatiego, Riqui Puiga i Ronalda Araujo.

Trincao, który stał się najdroższym zawodnikiem w historii Sportingu Braga, w zakończonym sezonie rozegrał 40 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dziewięć bramek i dokładając do tego 13 asyst.

Komentarze